Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınavı ne zaman yapılacak, ertelendi mi? ile ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavı 2020 tarihi merak ediliyor. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları sınavının yeni tarihi belli oldu. En son 6 Haziran’da yapılacağı beklenirken Milli Eğitim Bakanlığı flaş değişikliğe giderek sınav tarihini değiştirdi. Şu an sınavlara hazırlanan öğrenciler bursu alabilmek için sınav tarihini araştırmaya koyuldu. İOKBS'ye 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler girebiliyor. Öğrenciler sınavın kapsamı hakkında tereddüt yaşıyordu. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı () 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti. Peki coronavirüsü tedbirleri kapsamında , ertelendi mi? MEB ile 2020 tarihi ne zaman yapılacak?

Giriş Tarihi: 22.5.2020 17:09 ABONE OL
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, ertelendi mi? MEB ile İOKBS Bursluluk sınavı 2020 tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilköğretim ve ortaöğretim sınavı 2020 tarihini duyurdu. Eğitim hayatına devam eden öğrenciler sınav çalışmalarına hız kazandırırken corona virüsü tedbirleir kapsamında değiştirilen 2020 sınav tarihine ilişkin güncel bilgileri araştırıyor. Bilindiği üzere Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı () 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti. 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler girebildiği ? Sorusuna yanıt aranıyor. Peki Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, ertelendi mi? MEB 2020 tarihi ne zaman?

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak düzenlenen belli oldu. Koronavirüsü tedbirleri kapsamında ertelenen İOKBS 2020 Bursluluk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığının Twitter hesabından, 6 Haziran Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına ilişkin güncel bilgilere yer verildi. İşte tüm detaylar…

ARKADAŞINA GÖNDER
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, ertelendi mi? MEB ile İOKBS Bursluluk sınavı 2020 tarihi ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA