Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB duyurdu - ? 2020 ? ?

Milyonlarca öğrenci ve velisi okulların açılış tarihine ilişkin bilgileri araştırıyordu. Ülkemizde corona virüsü salgını nedeniyle eğitim öğretim sistemi uzaktan eğitim şeklinde devam etmekte olup bu sistem Mart ayında başlamıştır. O tarihten bu yana , gibi soruların yanıtlarını öğrenmek isteyenler gelecek resmi açıklamaları yakından takip ediyordu. Son olarak geçtiğimiz günler Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından sorusunun yanıtı da vermiş oldu. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı MEB konuya yönelik detaylı bilgiler verirken uzaktan eğitim sürecinin ne zaman biteceğine ilişkin bilgileri de açıkladı. Buna göre; okullar ne zaman açılacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? 2020 Okullar ne zaman açılıyor?

Giriş Tarihi: 24.5.2020 09:18 Son Güncelleme: 24.5.2020 09:19 ABONE OL
MEB duyurdu - Okullar ne zaman açılacak? 2020 Okullar ne zaman açılıyor? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

Kritik Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılacağı tarihe yönelik açıklamalar yaptı. 11 Mayıs tarihinden itibaren normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte uzaktan eğitim sisteminin devam edeceğini ve 2019-2020 eğitim öğretim döneminin sona erdiğini duyurdu. Öğrencilerin mağdur olmaması adında uzaktan eğitim sürecinin Haziran ayına kadar süreceği belirtilirken milyonlarca öğrenci ve velisi , sorusuna yanıt aramaya başladı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı da konu ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Buna göre; okullar ne zaman açılacak? Okullar ne zaman açılıyor? ?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Mayıs Pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan okullarla ilgili şu açıklamaları yaptı;

"Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların eğitim-öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetleriyse kendi takviminde devam edecektir. Üniversitelerle ilgili duyuruyu YÖK zaten daha önce yapmıştı. Kreşler ve gündüz bakımevleri 15 Haziran'da faaliyete geçecektir.

İşte konuya yönelik detaylar...

ARKADAŞINA GÖNDER
MEB duyurdu - Okullar ne zaman açılacak? 2020 Okullar ne zaman açılıyor? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA