Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Psikoloji 2020 | YKS sıralaması burada!

27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen YKS sınavının ardından, milyonlarca öğrenci soru ve cevaplara erişim şansı yakaladı. Öğrenciler verdikleri cevaplara göre, aşağı yukarı aldıkları puanları hesaplarken geçmiş yıllardaki bölüm puanlarını da araştırıyorlar. Bu noktada, psikoloji öğrenciler tarafından merak konusu oluyor. İşte YKS 2020

Giriş Tarihi: 29.6.2020 12:12 ABONE OL
Psikoloji taban puanları 2020 | YKS psikoloji taban puanları sıralaması burada!

YKS'nin ilk oturumu TYT, 27 Haziran'da gerçekleşirken, dün gerçekleştirilen sınavda ise AYT ve YDT oturumu yapıldı. YKS oturumlarının sona ermesinin ardından, soru ve cevaplar açıklandı. Öğrenciler puan hesaplaması yapmak ve okulların puan durumu ile ilgili ayrıntıları araştırıyorlar. İşte psikoloji ve okulların sıralaması…

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? PSİKOLOJİ TABAN PUANLARI 2020

YKS sonuçları 28 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılacak.

Psikoloji taban puanları 2020 | YKS psikoloji taban puanları sıralaması burada!

PSİKOLOJİ TABAN PUANLARI 2020 İÇİN TIKLAYINIZ!

TYT AYT net puan hesaplama

Ünsal bu netlerin hesaplanmasını şöyle açıklıyor: "Adayın zaten 150 barajını geçebilmek için asgari yapması gereken net sayısı 14-15. Aday, 150 barajını geçtiğinde AYT'de örneğin matematikte 12, fen bilimlerinde 5,5 net yaparsa AYT'de 17,5 net yapmış oluyor, bununla da sayısal 170 barajını geçiyor. Kısaca sınav toplamında yaklaşık 32 net yapmış olursa 4 yıllık bir bölüme geçebiliyor. Sayısal bölüm öğrencisi, TYT'de 53 soruyu doğru yapmışsa, AYT'te yarım matematik neti yaparak sıralama sınırlaması olmayan biyoloji, fizik gibi bölümleri kazanabiliyor.

Sözel bölümde ise 50 TYT sorusu doğru olan biri, edebiyat, sosyal bilimler sorularından yarım net çıkardığı zaman 170 barajını geçerek, tercih yapma hakkı elde edebiliyor. Sözelde arkeoloji, sanat tarihi gibi yerler ile vakıf üniversitelerindeki iletişim, tarih, halkla ilişkiler gibi yerlere girebilir.

Eşit ağırlıkta da durum pek farklı değil. 51 TYT netine sahip bir aday, edebiyat, sosyal bilimlerden yarım net çıkarırsa taban puanı oluşmamış, kontenjanlarını doldurmakta zorlanan eşit ağırlık programları olan iktisat, işletme, çalışma ekonomisi gibi alanlara girebilir."

Psikoloji taban puanları 2020 | YKS psikoloji taban puanları sıralaması burada!
ARKADAŞINA GÖNDER
Psikoloji taban puanları 2020 | YKS psikoloji taban puanları sıralaması burada!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA