Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Dünyada güçlü bir Türkiye ve Amerika'ya ihtiyaç var"

Coca - Cola Başkanı Kent, 'karanlık tünelden' henüz çıkılmadığını belirterek, "Ancak paniğe kapılma değil kendimizi yeniden keşfetme zamanı" dedi

Giriş Tarihi: 2.6.2009 ABONE OL
Coca Cola'nın Türk Başkanı Muhtar Kent, çok önemli bir dönemden geçen dünyanın güçlü bir ABD ile güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç duyduğunu söyledi. Amerikan- Türk Konseyi, Türkiye'nin Amerikalı Dostları, Türk-Amerikan İş Konseyi ve Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi tarafından, bu yıl 28'incisi gerçekleştirilen ve Türk-Amerikan ilişkilerini konu alan konferans Washington'da başladı. Konferansın bu yılki başlığı "ABD-Türkiye: Değişim döneminde zorlukların üstesinden gelmek'' adını taşıyor.

'TÜRKİYE KRİZİ ÇÖZER'
Konferansın açılışında konuşan Muhtar Kent, önceki krizlerden çok daha kuvvetlenmiş çıkan Türkiye'nin mevcut krizi de çözeceği inancını dile getirdi. Küresel ekonomide halen "karanlık tünelden çıkılmadığı'' değerlendirmesini yapan Kent, "Ancak bu paniğe kapılma zamanı değil. Kendimizi yeniden keşfetme zamanı'' dedi. Kent, iş dünyasına karşı olumsuz bir bakışın oluştuğu bu ortamda özellikle iş çevrelerinin, "Devlet benim için ne yapabilir yaklaşımı yerine ben ülkem için ne yapabilirim'' yaklaşımının benimsenmesinin sorumlu bir davranış olacağını kaydetti. TAİK Başkanı Haluk Dinçer de iki ülke ilişkilerinde ekonomik açının da güçlendirilmesinin zamanının geldiğini vurguladı.

YENİLENEN ORTAKLIK GÜVEN VERİYOR
ATC Başkanı emekli general Brent Scowcroft da, Obama'nın ilk denizaşırı ziyaretinde Türkiye'ye gitmesinin çok önemli bir işaret olduğuna değindi. Scowcroft, Türkiye ile ABD'nin "yenilenen ortaklığının'', geleceğe ilişkin güven verdiğini söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Dünyada güçlü bir Türkiye ve Amerika'ya ihtiyaç var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA