Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Vize için çok bekledim'

Başbakan Erdoğan, Alman mevkidaşı Merkel'e bir zamanlar Alman Konsolosluğu'nda vize kuyruğunda çok beklediğini söyledi. Merkel ise, uzun süreli vize için kapıyı araladı

Giriş Tarihi: 31.3.2010

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alman mevkidaşı Angela Merkel ile konser programı için biraraya geldiği Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu binasında vize kuyruğuna girdiği günleri anımsadı.

BURAYI İYİ TANIYORUM
"Başkonsolosluk binasını çok iyi tanıyanlardan birisiyim. Zira doğup büyüdüğüm yer burası olduğu için önünden çok gelip geçtim" diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, devamla "Tabii vize kuyruklarında da çok bekledim, o günleri hatırlıyorum" dedi.


Erdoğan'ın sözleri çevrildiğinde Alman katılımcıların şaşkınlığı yüzlerine yansıdı. Başbakan Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel, daha sonra Türk- Alman İş Forumu'na katıldı. Forum kapsamında iki liderin başkanlık ettiği yuvarlak masa toplantısı yapıldı. Erdoğan yaptığı konuşmada Nabucco Projesi konusunda AB'den alınan haberlerin iyi olmadığını belirterek " Şu anda hâlâ para ortaya konmuyor. Eğer para gelecekse, Türkiye olarak her şeye hazırız. Hemen yatırıma varız. Hazırlıklarımız belli. Hatlar nereden geçecek belli. Önyargımız yok" dedi. AB Enerji Komiseri Grossman'a da çağrıda bulunan Erdoğan "Sevgili Grossman. Kısa zamanda bekliyorum. Oturup konuşalım" dedi Merkel ise, "Türkiye ile yapacak çok işimiz var. Bu potansiyeli kullanmamız gerekiyor. Ben bunun için çalışmaya devam edeceğim" diye konuştu. Toplantıya Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer, TÜSİAD, TOBB Başkanları, Çalık Holding Başkanı Ahmet Çalık ile Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vize için çok bekledim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN