Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kart çetesi Singapur'da hapiste

Singapur'da sahte kredi kartıyla iki günde 360 bin dolarlık mücevher alan Türk çete çökertildi. Çete üyesi 27 yaşındaki Erdem Yıldız'a 7 yıl hapis cezası verildi

Giriş Tarihi: 28.6.2011
sınırları zorluyor. Geçen yıl 'da yakalanan üç kişilik çetenin ardından bu kez de 4 kişilik kredi kartı vurguncuları Singapur'da ortaya çıktı. Dört kişilik çetenin Türkiye'de başladıkları dolandırıcılık hikâyesine son noktayı ise Singapur polisi koydu. 27 yaşındaki Erdem Yıldız adlı dolandırıcı iki günde 360 bin dolarlık alışveriş yaptıktan sonra Singapur polisi tarafından gözaltına alındı.

2 GÜNDE 360 BİN $

Yapılan sorgulamada ise Yıldız'ın on binlerce dolarlık mücevher aldığı, lüks otellerde kaldığı belirlendi. Singapur mahkemesi tarafından 7 yıl hapis cezası verilen Yıldız'ın verdiği bilgilerde anlaşıldı ki olay sadece Singapur'da değil, farklı ülkeleri de kapsıyor. Çete lideri ile Türkiye'de buluşmasının ardından kartları Ukrayna'dan temin eden Yıldız, Erdinç Vidin adlı bir başka kişiyle birlikte Singapur'a yola çıktığını söyledi. Yıldız'ın iki günde toplam 360 bin dolarlık vurgun yaptığı, son işi Love& Co adlı mücevherat mağazasından 100 bin dolarlık elmas ve pırlanta aldığı belirlendi. Geçen yıl yapılan operasyonda da Tayland polisi, bir haftada 600 bin dolarlık kredi kartı dolandırıcılığı yapan 3 Türk'ü suçüstü yakalamıştı.

MÜBAREK'İN TÜRK KASASINA DARBE
Geçen hafta İspanya'da tutuklanan Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek'in kasası Hüseyin Salem ile bağlantısı olduğu belirtilen Türk işadamının mal varlığı donduruldu. Arnavutluk Savcılığı, 'in ortağı olduğu Arnavutluk Havayolları'ndan dolayı bankalardaki 4.25 milyon dolarının dondurulduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kart çetesi Singapur'da hapiste
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN