Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'AB iflasın eşiğinde Türkiye hızla gelişiyor'

Giriş Tarihi: 1.8.2011
Kanada'nın önde gelen gazetelerinden The Star, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'yi reddederken, Moldova, Ukrayna ve Rusya ile vizeleri kaldırmayı görüştüğünü yazdı. The Star, haberinde "Avrupa Birliği uzun yıllar boyunca, çok büyük ve çok fakir olduğunu söyleyerek Türkiye'nin AB'ye ait olmadığını söyledi durdu. Şimdi borç krizi, Euro Bölgesi'ni batmanın eşiğine getirmişken Türkiye ekonomisi gelişiyor" ifadelerine yer verdi. Gazete haberinde "Türkiye, Çin'in ardından, ikinci en büyük büyüme rakamına sahip ve Avrupa'nın da en hızlı büyüyen ülkesi" yorumunda bulundu.

KRİZDEN DESTEKSİZ ÇIKTI

Türkiye'nin temel göstergelerinin oldukça iyi durumda olduğunu vurgulayan gazete, "Açık (GSYH'nın yüzde 2.8'i) ve borç stokunun GSYH'ya oranı da düşük. Türkiye'de yüzde 43 olan bu oran, İtalya'da yüzde 120 ve Yunanistan'da yüzde 130. İhracat rekor kırıyor" şeklinde yazdı. Türkiye'nin 2008'deki küresel krizden, hiçbir sektör için kurtarma paketi olmaksızın, Kanada'dan daha çabuk çıktığına dikkat çekildi.

'Arı gibi çalışıyorlar işten kaytarmıyorlar'
2050'YE gelindiğinde, Avrupa'nın işgücünün 50 milyon kadar eksileceğini belirten The Star Gazetesi, Türkiye'nin Avrupa'nın en büyük çalışan nüfusuna sahip olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'deki işgücü Avrupa'ya bakıldığında, haftada en fazla saat çalışıyor ve ayrıca yıl içinde raporlu gün sayısında da en geride yer alıyor" şeklinde yazdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'AB iflasın eşiğinde Türkiye hızla gelişiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN