Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi dairesinden "yapılandırma" uyarısı

Üçüncü taksitlerini 30 eylül tarihine kadar ödemeyen mükellefler yeniden yapılandırma haklarını kaybedecek.

Giriş Tarihi: 1.10.2011 11:56
Gelir İdaresi Başkanlığı Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" hakkındaki 6111 Sayılı Kanun'dan yararlanmak isteyen mükelleflerin hak kaybına uğramamaları için üçüncü taksitlerini ödemeleri gereken sürenin 30 Eylül 2011 tarihinde sona erdiği duyuruldu.

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit, 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında 6111 sayılı Kanundan yararlanmak için mükelleflerin 31 Mayıs 2011 tarihine kadar yapılan yapılandırmada hak kaybı yaşanmaması için 30 Eylül 2011 tarihine kadar 3'üncü taksitlerini süresinde ödemeleri gerekmektedir. 6111 sayılı Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanma şartlarından bir tanesi de bir takvim yılında 2 taksitten fazla taksitin ihlal edilmemiş olmasıdır" dedi. Üçüncü taksit süresi ise 30 Eylül Cuma günü sona erdi.

6111 Sayılı Yasa Kapsamında yeniden yapılandırmadan faydalanan, fakat Haziran ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken 1. ve 2. taksitlerini zamanında tam olarak ödemeyen vatandaşların, bu fırsattan yararlanma haklarını kaybetmemeleri için sunulan üçüncü taksit fırsatını iyi değerlendirenler taksitlerini süresinde öderken, üçüncü taksit imkanını değerlendiremeyen mükelleflerin bir takvim yılında 2 taksitten fazla taksit ihlalinde bulundukları için, 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanarak elde ettikleri yeniden yapılandırma haklarını kaybedecekleri bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi dairesinden "yapılandırma" uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN