HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işıklar, ADM'ye borcunu sıfırladı

, 2006 yılında 72.5 milyon dolarlık kredi kullandığı Hong Kong merkezli ADM Capital'e borcunun tamamını ödeyerek yüzde 20 hissesini geri aldı.

Giriş Tarihi: 23.1.2012 10:55 Güncelleme Tarihi: 23.1.2012 10:58
Düzenlenen kokteylde, ADM ve Işıklar Holding'in yanı sıra beş yıl önce kredilerini ADM'ye devreden bankaların üst düzey yöneticileri bir araya geldi. Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, bin 500 çalışanı ve halka açık dört şirketiyle Işıklar Holding'in bugün geldiği noktaya işaret ederek bu başarıya beş yıl önce sağladıkları finansal kredilerle katkıda bulunan ADM'ye ve bankalara teşekkür etti.

2006 yılında 72.5 milyon dolar finansal kredi kullandığı ADM'ye borcunun tamamını ödeyen Işıklar Holding'in ana ortakları Rıza Kutlu Işık, Uğur Işık ve Tolga Işık, ADM'nin Işıklar Holding'teki yüzde 20 hissesinin tümünü satın aldı. Borcun sıfırlanmasıyla hisselerini de alarak ADM ile yollarını ayıran Işıklar Holding, özsermaye ile büyümeye devam edecek.

Işık: "1500 çalışanı ve halka açık 4 şirketiyle Işıklar Holding'i Türkiyemiz'e kazandırdık."
Beş yılda bir yandan yeni yatırımlarla büyümesini sürdürürken diğer yandan 72.5 milyon dolarlık borcunu sıfırlayan Işıklar Holding, ADM ve 2006'da tüm kredilerini ADM'ye devreden bankaların üst düzey yöneticilerini bir kokteylde buluşturdu. Burada bir konuşma yapan Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, geçmiş dönemde kendilerine destek olan tüm bankalara teşekkür ederken, Işıklar Holding'in bin 500 çalışanı ve halka açık dört şirketiyle bugün geldiği noktayı anlattı. Işık, "Bu şirketler topluluğunun Türkiyemiz'e kazandırılmasında katkısı bulunan herkesi kutluyorum." dedi.

Anthony Stalker: "Rıza Işık, ADM'nin krizdeki Türk şirketlerini kurtarmasına vesile oldu."
Etkinlikte ADM adına bir konuşma yapan Anthony Stalker ise, "Işıklar Holdingle birlikte çalışmaktan ve yaptığımız yatırımdan son derece memnunuz. Rıza Işık, dürüst, sözünün eri, borcuna sadık, ailesi ve şirketine sahip çıkan biri olduğunu ispatlayarak parayla ölçülemeyecek bir değer kazandı. Aynı zamanda ADM'nin Türkiye'ye gelmesine ve böylelikle pek çok Türk şirketinin krizden kurtulmasına da vesile oldu." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işıklar, ADM'ye borcunu sıfırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN