Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis, eğitimli garson çalıştıracak

Meclis, protokol yemeklerinde eğitimli garson çalıştıracak.

Giriş Tarihi: 5.2.2012 11:56 Güncelleme Tarihi: 5.2.2012 11:57
TBMM Başkanlık Divanı, son yaptığı toplantıda, ''Mecliste yemek üretim ve sunum hizmetlerinin daha nitelikli çalışanlar tarafından etkin, verimli ve ekonomik olarak yerine getirilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan personelin hizmet alımı yoluyla karşılanması'' kararını aldı.

Destek Hizmetleri Başkanı Fahrettin Böke, alınan karar uyarınca özellikle TBMM Başkanı'nın ve diğer protokol yemeklerinde turizm otelcilik meslek yüksek okullarından yetişmiş garson çalıştırılacağını belirterek, bunun hizmet alımı yoluyla gerçekleştirileceğini söyledi.

Eğitimli garsonların yemek sunumunun farklı olduğunu ifade eden Böke, önemli misafirlerin ağırlandığı Mecliste yemek sunumunda belirli bir kalitenin yakalanmasını hedeflediklerini anlattı.

Başkanlık Divanının aldığı kararın yanlış anlaşılmaması gerektiğine işaret eden Böke, ''lokantanın özelleştirilmesi'' gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Her gün 5-6 bin kişinin yemek yediği lokantalarda görev yapan garsonların durumunda bir değişiklik olmayacağını belirten Böke, ancak emekli olan garsonların yerine yeni garson almak yerine, hizmet alımı yoluyla garson çalıştırılacağını kaydetti.

Taburun yeri

Böke, askeri taburun boşalttığı alanın Meclisin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacağını söyledi. Meclisin halen kullandığı Atatürk Bulvarı üzerindeki eski Orman Bakanlığı binasının Başbakanlık tarafından alındığını belirten Böke, buradaki birimlerin taburun olduğu alandaki binalara taşınacağını ifade etti.

Taburun er eğitim alanı olarak kullandığı alanda bin 500 araçlık otopark yapılacağını belirten Böke, bu alanın yanında ise yeni bir sosyal tesisin yapılacağını söyledi.

Böke, askeri taburun boşalttığı gazinonun küçük bir tadilatın ardından sosyal tesis olarak hizmete gireceğini bildirdi. Milletvekilleri ve personele hizmet verilecek olan gazinoda, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği servisi yapılacağını anlatan Böke, yeni sosyal tesisin yapılmasının ardından gazinonun yıkılacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis, eğitimli garson çalıştıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN