Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hema, fabrikasını aldı

Giriş Tarihi: 7.1.2013 10:58 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 11:03

Dünya markalarının, otomobillerinde kullandığı pek çok kritik parçayı kendi tasarımıyla üreten , -Benz’in Almanya Düsseldorf’taki fabrikasını satın aldı.

Benz'in hidrolik direksiyon fabrikasını satın alan , fabrikadaki makine ve teknolojiyi Türkiye'ye getirerek yeni bir direksiyon üretim merkezi kuruyor. 6 ay içinde tamamlanması planlanan fabrika, 70 milyon euroluk yatırımla, 2013 yılı sonunda Çerkezköy'de üretime başlayacak ve 1000 kişiye ek istihdam yaratacak.

'in lokomotif şirketleri arasında yer alan Hema Endüstri, dünya otomotiv devleri ile yaptığı üretim anlaşmalarına çok stratejik bir satın alma ve sözleşmeyi ekledi.

Mercedes-Benz'in Almanya Düsseldorf'ta yer alan ve ThysenKrupp tarafından işletilen direksiyon fabrikasını Hema'ya devrederek yeni üretim anlaşmaları için Hema Endüstri'yi seçti.

Hema Endüstri Mercedes-Benz'in Almanya Düsseldorf'ta bulunan hidrolik direksiyon fabrikasını satın aldı. Hema Endüstri ile Mercedes-Benz arasındaki anlaşma çerçevesinde, Hema Endüstri, direksiyon fabrikasındaki makine ve teknolojisi Türkiye'de Çerkezköy'deki fabrikaya getirilerek, ticari vasıtalar için hidrolik direksiyon sistemleri üretim kapasitesi 50 binden 150 bine yükseltilecek ve 1000 kişilik ek istihdam yaratılacak.

Bu fabrikanın Hema Endüstri'ye transferi Ocak 2013 tarihinde başlayacak ve üretim kapasitemizde önemli bir artış sağlanacak. Hema Endüstri, 2012 yılında başlayıp 2013 yılının sonunda tamamlayacağı bu yatırımla, dünyadaki 3. büyük ticari araç direksiyon üreticisi olacak. Anlaşma çerçevesinde Hema Endüstri'nin şu andaki mevcut kapasitesi 4 kat artarken, tüm dünyadaki kamyon üreticilerine kalite, maliyet ve sevkiyat avantajlarını beraberinde taşıyan, ticari araç direksiyon üniteleri sağlanacak.

Yatırımın toplam bedeli 70 milyon euro düzeyinde olan bu anlaşmanın sonucunda, Mercedes'e yapılacak direksiyon ihracatından sağlanacak gelirin 2015 sonucunda 50 milyon euro düzeyinde olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hema, Mercedes fabrikasını aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN