Mitsubishi Electric Türkiye’de ofis açtı

Mitsubishi Electric Corporation, Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş.’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu duyurdu.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 17:12
Türkiye'de kurulan yeni şirket, Mitsubishi Electric Group'un Türkiyeve çevre bölgelerdeki faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra iş geliştirme hedefi de güdüyor. Mitsubishi Electric, sahip olduğu büyüme potansiyeline paralel olarak Türkiye'yi öncelikle pazarlar arasında konumlandırdı.

Mitsubishi Electric'in Türkiye faaliyetleri; klima,imalat sanayi otomasyon sistemleri ile uydu, asansör/yürüyen merdiven gibi altyapı ürünlerin yanı sıra otoray sistemler için gerekli olan elektrik ekipmanları gibi iş kollarını içeriyor. Mitsubishi Electric'in Mart 2012'de sona eren mali yılda elde ettiği toplam satış geliri ise yaklaşık 119,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Merkezi İstanbul olan şirket, 2.26 milyon Türk Lirası sermaye ile kuruldu. Şirket, yüzde 70 oranında Mitsubishi Electric Europe B.V.'ye, yüzde 30 oranında ise Mitsubishi Electric Corporation'a ait. Mitsubishi Electric Türkiye'nin, Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyet alanları arasında pazar araştırması da dahil olmak üzere pazarlama çalışmaları, yerel satış ağlarının oluşturulması ve distribütörlerin yönetimi yer alıyor. Şirket ayrıca sosyal altyapıya dair işgeliştirme faaliyetlerini de destekleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mitsubishi Electric Türkiye’de ofis açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN