Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boydak Enerji'den yeni yatırım

Giriş Tarihi: 15.1.2013 17:56

Boydak Holding, enerji sektöründeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Boydak Enerji, Egeli Enerji Üretim A.Ş. şirketlerinin %100 hissesini bünyesine katarak, portföy büyüklüğünü 441 MW'a çıkardı.

Mobilya, kablo tel, demir çelik, tekstil-kimya, lojistik, havacılık, finans ve enerji alanlarında 38 şirketi ile faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük gruplarından Boydak Holding'e bağlı Boydak Enerji, 2013'e yeni bir yatırım ile girdi. Boydak Enerji, Egeli Enerji Üretim A.Ş. şirketlerinin %100 hissesini bünyesine katarak, portföy büyüklüğünü 441 MW'a çıkarmış oldu.

Sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerden biri olan Boydak Enerji, Egeli Enerji Üretim A.Ş. şirketlerinin %100 hissesini satın alarak, Artvin'deki iki önemli hidroelektrik santralini portföyüne kattı. Anlaşmaya göre; Boydak Enerji bundan böyle 21.5 MW büyüklüğündeki Erenköy Hidroelektrik Santrali'nin tüm haklarına sahip Nehir HES Elektrik Üretim A.Ş ve yapımı devam eden 4.75 MW büyüklüğündeki Yayla Hidroelektrik Santrali'nin tüm haklarına sahip oldu.

21.5 MW büyüklüğündeki Erenköy Hidroelektrik Santrali'nin devrede olduğunu ve yapımı devam etmekte olan 4.75 MW Yayla HES'in 2013 yılı Nisan ayı başında devreye alınmasının planlandığını belirten Boydak Enerji Genel Müdürü Gültekin Eranıl, şöyle devam etti: "2012 yılının son günlerinde yapmış olduğumuz yatırımlarla birlikte, yeni yılda portföy büyüklüğümüzü 441 MW'a çıkardık. Bu çerçevede yatırımları devam eden diğer projelerle birlikte Boydak Enerji olarak 2013 yılını yatırım yılı olarak görüyoruz. Yaklaşık 100 MW kurulu gücünde 4 ayrı tesisi daha devreye almayı hedeflediğimiz 2013 yılında yatırımlarımız devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boydak Enerji'den yeni yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN