Enerjide rekabet avantajı

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük telekom şirketlerine hizmet veren T-Systems, enerji sektörüne de destek vermeye hazır.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 10:21
Şirket, enerji sektörünün dev oyuncularına akıllı sayaç sistemleri, BT hizmetleri ve akıllı şebeke çözümleri ile katma değerli hizmet sunuyor. T-Systems Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, kendi kaynaklarının yanı sıra dünya telekom devi Deutsche Telekom'un iletişim altyapısını da kullanarak enerji sektörü oyuncularına rekabet avantajı sağlamaya hazır olduklarını söylüyor.

Telekom sektörünün öncü oyuncusu T-Systems, global bilgi birikimini enerji sektörüne aktarmak için çalışmalarına hız kazandırdı. Bu alanda özellikle 2013 yılında iddiasını ortaya koymaya hazırlanan şirket, enerji sektörü oyuncularına akıllı sayaç sistemleri, BT hizmetleri ve akıllı şebeke çözümleri gibi farklı ve inovatif çözümler sunmayı planlıyor.

T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, bu 3 ana başlıktaki bilgi birikimlerini, enerji sektöründeki oyunculara aktarmaya hazır olduklarını söylüyor. Global anlamda enerji sektöründe yaptıkları işlerin de Türkiye'deki operasyona büyük güç kattığını belirtiyor. Kılıçoğlu, enerji sektörü oyuncularına sundukları hizmetleri ise şöyle anlatıyor:

"Akıllı sayaç (smart metering) dağıtım şirketlerinin elektrik, gaz ve su tüketimlerini anlık ölçmelerini sağlıyor. Sayaçlara ve sayaçlara yakın yerlere konulan konsantratörler sayesinde tüketim miktarları ölçümleniyor ve bu bilgiler 15 dakikalık aralarla merkezde bulunan sistemlere iletiliyor.
Yenilenebilir enerji kaynaklarının devreye girmesiyle birlikte dağıtım şebekeleri karmaşık bir hale gelmeye başladı. Bu durum da akıllı şebeke çözümlerine ihtiyacı artıyor. Bu konuda da T-Systems'ın önemli bilgi birikimi mevcut. Rüzgar ve güneş gibi enerji kaynaklarının sürekliliğinin aynı olmamasından dolayı artan enerji talebini dengelemek için şirketler kesinti yapmak zorunda kalabiliyor. Güneş ve rüzgar enerjisinin kontrol edilebilir olmaması ve kendi enerji ihtiyacı için ürettiği enerjiyi şebekeye veren tüketicilerin de artmasıyla birlikte gelecekte, enerji üretimi ve
tüketimindeki dengeyi en uygun seviyede tutabilmek çok önemli olacak. Çözüm ise akıllı BT istemleri ve şeffaf tüketim ve üretim verilerini kullanan aktif yük yönetim sistemleri olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjide rekabet avantajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN