Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SAS Türkiye'ye deneyimli isim

Giriş Tarihi: 15.1.2013 16:14 Güncelleme Tarihi: 15.1.2013 16:15

SAS, Türkiye Genel Müdürü olarak Hakan Erdemli’yi atadı. Erdemli, Orta Asya ülkelerinden de sorumlu olacak.

İş analitiği ve iş zekâsı alanında öncü çözümler sunan SAS, sektörün deneyimli ismi Hakan Erdemli'yi Türkiye Genel Müdürü olarak atadı.

İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Florida Nova Üniversitesi'nde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Hakan Erdemli, çalışma hayatına Netaş'da İş Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Cisco Systems, Sun Microsystems ve Türk Telekom'da çeşitli görevlerde çalışan Erdemli 2010-2011 yıllarında EMC'de Birleştirilmiş Depolama Sistemleri satışından sorumlu Ülke Satış Müdürü olarak çalıştı. Ocak 2012'den bu yana SAS Türkiye'de Satış Direktörü olarak çalışan Hakan Erdemli, Ocak 2013 itibariyle SAS Türkiye Genel Müdürü oldu.

SAS'ın 2012 yılında Çalışılacak En İyi Şirketler listesinde Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketi seçildiğini; müşteri memnuniyetinin öncelikle çalışanların takdirini kazanmakla elde edilebileceğini belirten Erdemli "SAS olarak müşterilerimiz için ideal çözümler sunmanın yanı sıra iş ortaklarımıza uzun vadeli iyi bir ortak, çalışanlarımız için de çalışmaktan gurur duydukları bir şirket olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyada iş analitiği ve iş zekâsı alanındaki öncü konumumuzu korurken Türkiye operasyonlarımızı da geliştiriyoruz. SAS'ın dünya analitik pazarında %35 payı bulunuyor. SAS Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da büyümesini sürdürdü. Bilgi ve ondan yararlanma ihtiyacı giderek önemini artırıyor. 2013 yılı SAS için hız odaklı bir yıl olacak. High Performance Analytics ve Visual Analytics çözümlerimizle müşterilerimizin doğru kararları zamanında verebilmek için ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmalarını sağlarken hız sınırlarını zorlayacağız. Bu çözümlerin, SAS Türkiye olarak büyümemize de bir ivme katacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SAS Türkiye'ye deneyimli isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN