Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyi olan kazansın

Türk demokrasisinin en büyük savunucusu TÜSİAD'da bugün yine önceden atanan başkan, üyelerin oylarıyla seçilecek. Her zamanki gibi tek aday olduğu için üyeler kafa karışıklığı yaşamadan oy kullanabilecek

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Türk demokrasisinin beşiği ve en büyük savunucusu Patronlar Kulübü, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD) bugün başkanını seçecek. İş dünyasının heyecanla beklediği seçim, tam bir demokrasi şölenine dönüşecek! Çünkü başkan aylar öncesinden TÜSİAD'ın kurucu babaları tarafından belirlendi. Yani TÜSİAD'ın ağır topları başkanı önceden belirleyerek üyelerini, 'çokseslilik', 'başkan adayı inceleme' ve 'muhalefet' gibi demokrasinin zahmetlerinden kurtardı. 600 üyeli Patronlar Kulübü bu tutumuyla diğer demokratik kitle örgütlerine de demokrasi dersi vermiş oldu. TÜSİAD'ın Başkanı Ümit Boyner, 2.5 dönemdir yürüttüğü başkanlığı bugün yapılacak genel kurulda ismi önceden belirlenmiş olan Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz'a devredecek. Yılmaz, oy verme prosedürü bittikten sonra isimlerini dün açıkladığı yeni yönetim kurulunun yapacağı toplantıyla başkan olacak. Böylece Yılmaz, tek aday olarak girdiği yarışta ipi göğüsleyecek. Muharrem Yılmaz, TÜSİAD'ın çatı örgütü olan TÜRKONFED'deki yönetim kurulu üyeliğinden de ayrılacak. Yerine yine TÜSİAD'ı temsilen bir isim atanacak. TÜRKONFED'e atanacak üye de tıpkı Yılmaz gibi konfederasyonun sağlıklı ve demokratik bir şekilde yönetilmesi için çaba sarfedecek.

4 kurulda isimler değişecek
Başkanlığa aday olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz, Genel Kurul'a sunulmak üzere aday yönetim kurulu asil ve yedek üye listesini oluşturdu. TÜSİAD'ın açıklamasına göre, bugün yapılacak olan 43'üncü Genel Kurul Toplantısı'nda, Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek.

DEMOKRASİ RAPORLARI HAZIRLADIK
TÜSİAD bugüne kadar hazırlattığı demokrasi raporlarıyla halkın bilinçlenmesine katkı sağladı. TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu da derneğin internet sitesinde 1997'deki 'Türkiye'de Demokratikleşme Perspektifleri' ve 1999'daki 'Türkiye'de Demokratik Standartların Yükseltilmesi: Tartışmalar ve Son Gelişmeler' raporlarına vurgu yapıyor. Bu raporların hepsinde seçim barajından askeri vesayet gibi demokrasiyi engelleyecek konulara karşı çıkılıyor.

BOYDAK VE KADOĞLU LİSTEDE
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan adayı Muharrem Yılmaz'ın açıkladığı asil ve yedek listesi şöyle:
Yönetim Kurulu Asil Üye: Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Memduh Boydak, Osman F. Boyner, Cenk Çimen, Haluk Dinçer, Esin Güral Argat, Tarkan Kadoğlu, Simone Kaslowski, Sedat Şükrü Ünlütürk, Volkan Vural, Muharrem Yılmaz.
Yedek Üye Adayları: Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Ahmet Aslan, Bahadır Balkır, Erol Bilecik, Mustafa Çamlıca, Davut Doğan, Nur Ger, Murat Özyeğin, Mustafa Erhan Say, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova.




BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyi olan kazansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN