Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özyurtlar dönüşüme Bayrampaşa'dan girecek

Bayrampaşa ile kentsel dönüşüme odaklanan Özyurtlar İnşaat'ın patronu Tamer Özyurt, "Mütekabiliyete oturma izni de verilirse satışlar 10 kat artar" dedi

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Bugüne kadar 6 bin aileyi ev sahibi yapan Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, "2013'te Özyurtlar Plaza ve Nİstanbul Residence projelerini hayata geçiriyoruz. Bayrampaşa'da yapacağımız residence ile kentsel dönüşüme de girmiş olacağız" diye konuştu. Bayrampaşa'da yapacağı yeni projesiyle kentsel dönüşüme de odaklandıklarını söyleyen Özyurt, "Özyurtlar Plaza ve Nİstanbul Residence projelerini bu sene hayata geçireceğiz. Bayrampaşa'da yapacağımız residence ile de kentsel dönüşüme girmiş olacağız. 2013'ün iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Faizler 0.80'e kadar düştü. Daha da düşeceğini düşünüyorum" diye konuştu. Özyurtlar projelerinden 10 milyon TL'lik satış yaptıklarını söyleyen Özyurt, "Mütekabiliyet Yasası'nın çıkmasından sonra Körfez ülkelerinin yanı sıra Suriye, Kuveyt, Suudi Arabistan ve İran'dan çok talep alıyoruz. Türkiye'den ev alanlara oturma izninin de verilmesiyle birlikte konut satışlarının 10 kat artacağını düşünüyorum. Bakanlığı'nda bu konuda çalışma içerisinde olduğunu duyuyoruz. Çünkü Türkiye'den ev alan yabancılar, oturma izni de almak istiyor" dedi.

YENİ PROJELER YOLDA
E-5 hattında Haramidere'de yapılması planlanan bir residence projesi olduğunu söyleyen Özyurt, Torium AVM'nin yan tarafında 6 bin 500 metrekarelik bir arsa üzerinde inşa edeceğiz. N İstanbul Residence 120 otel odası ve 120 stüdyo daireden oluşacak. İlk 4 katı otel, 4 ile 10 kat arasında daireler olacak. Otel işletmesini de biz yapmayı düşünüyoruz" dedi.

ESENYURT'TA LEVENT MODELİ
Esenyurt'taki diğer yatırımları konusunda bilgi veren Tamer Özyurt, "2011 yılı Ekim ayında satışa sunduğumuz Özyurtlar Residence'ın tamamını sattık. Ayrıca Esenyurt Nşehir projemizi satışa sunduk. Esenyurt'ta inşa edilen Esenyurt Nşehir, 6 blokta 579 konuttan oluşuyor. Yapımına başlanan Esenyurt Nşehir'de daire teslimleri Eylül 2014'te gerçekleşecek" dedi. Martta satışa çıkarılması planlanan Özyurtlar Plaza'nın Levent'te yapılan konsept projeler gibi olacağını söyleyen Özyurt, "120 home ofisten oluşan projeyi Levent'te yapılan konsept projeler gibi tasarlıyoruz. Bu tarz proje Esenyurt'ta yoktu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyurtlar dönüşüme Bayrampaşa'dan girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN