Bali: Vasiyetnamenin içeriği belli

İş Bankası Genel Müdürü Bali, Ülkü Adatepe'nin mirasçılarının 1 milyar dolarlık talepleriyle ilgili net konuştu. Bali, "Vasiyetname dışında bir uygulama söz konusu değil" dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin mirasçılarıyla İş Bankası arasındaki 1 milyar dolarlık krize bankanın Genel Müdürü Adnan Bali noktayı koydu. Bali, banka yönetiminin konudan vasiyetnamenin içeriğiyle paralel oranda sorumlu olduğunu vurguladı. Bali, "Vasiyetnamenin içeriği bellidir. Banka olarak uygulamalarımız içerikle paraleldir. Bugüne kadar hep böyle olmuştur. Bunun ötesinde bizi ilgilendiren bir durum yoktur" dedi. Ülkü Adatepe'nin torunları, bankanın kurucusu Atatürk'ün vasiyetnamesine istinaden 1 milyar dolar talep etmişti.

MOODY'S NEDEN ERTELEDİ
İ
ş Bankası'nın sponsorluğunda Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası'na katılan Adnan Bali, Moody's'in Türkiye'nin notunu 'yatırım yapılabilir' seviyeye revize etmesiyle ilgili de zamana ihtiyaç olduğunu belirtti. Bali, "Moody's not artırımını bir süre erteleme ihtiyacı duydu. Cari açıktaki iyileşmenin sürdürülebilir olup olmadığını takip ediyorlar" diye konuştu.

Satranç Şampiyonası'na katılan Cem Yılmaz, miniklerle maç yaptı. Yılmaz "Hiç acımadılar. 15 saniyede ifademizi aldılar. Ben de oğlum Kemal'in geleceğini hazırlıyorum. Onun adına Kumbara hesabı açtırdık" dedi.

2005'ten bu yana Türkiye Satranç Federasyonu'nun ana sponsoru olduklarını belirten Adnan Bali, anlaşmalarını 3 yıl daha uzattıklarını belirtti. Bali, "Bu yarışmaya bin 29 sporcu katıldı. 2005'ten bu yana 12 dünya, 19 Avrupa şampiyonluğu kazandık. Sporcu sayısı 30 binden 230 bine çıktı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bali: Vasiyetnamenin içeriği belli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN