Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zengin düşmanlığı yapmayalım

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan zengine vergi konusunda söyleme dikkat edilmesi gerektiğini belirterek "Onlar da vatandaşımız" dedi

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, zengine vergi konusunda söyleme dikkat edilmesini istedi. Babacan, "Zengin düşmanlığı söylemine girmeyelim. Onlar da bu ülkenin vatandaşı" dedi. Zenginlere ek vergi getirmeyeceklerini yineleyen Babacan, "Zengin olup da kaçırana odaklanıp, oradan vergiyi tahsil edece��iz" mesajı verdi. Hedeflerinin düşük gelir grubu veya vergisini düzgünce ödeyenler olmadığını vurgulayan Babacan, şöyle konuştu: "Amacımız kanunun dediği şekilde verginin ödenmesi. Özellikle çok kazananlar ödesin."

BEYANA TABİ VERGİ YÜZDE 1

404 milyarlık bütçe içinde beyana tabi gelir vergisi payının yüzde 1 olduğunu belirten Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun içinde işadamları, doktorlar, mühendisler, avukatlar var. Yüksek gelire sahip olan bütün kesimler bunu kendileri beyan ediyor. Asıl problem alanı da burası. Ama söyleme çok dikkat etmeliyiz. Zengin düşmanlığı söylemine asla girmemek lazım."

NÜFUSU ARTIRANA TEŞVİK GELİYOR
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin nüfus artış hızının eski seviyesine dönebilmesi konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgili tüm bakanların birlikte çalışma yapması talimatı verdiğini de kaydetti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de nüfusu artırmak için verilecek teşvikler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zengin düşmanlığı yapmayalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN