Garanti'den 3.3 milyarlık kâr

Giriş Tarihi: 1.2.2013

Garanti Bankası, 2012'yi 3.3 milyar lira net kârla kapattı. Bankanın aktif büyüklüğü 179.8 milyara ulaşırken, özkaynakları da yüzde 21 arttı

Garanti Bankası 2012 bilançosunu açıkladı. Bankanın net kârı 3 milyar 362 milyon TL olarak gerçekleşti. Aktif büyüklüğü 179.8 milyara ulaşan banka nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 123.9 milyar destek sağladı. Bankanın özsermaye kârlılığı yüzde 17, aktif kârlılığı ise yüzde 2 seviyesinde gerçekleşti. Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, 2012'nin global büyümenin yavaşladığı bir yıl olduğunu belirtti. Özen, bu durumun Türkiye'nin büyüme ivmesini azalttığını ve Merkez Bankası tarafından hedeflenen yumuşak inişin etkisiyle de iç talebin daraldığını söyledi.

GÜÇLÜ PERFORMANS

Bu nedenle 2012'yi büyümenin önceki iki yıla göre oldukça sınırlı kaldığı bir yıl olarak değerlendiren Özen, "Sürdürülebilir büyüme stratejimiz doğrultusunda isabetli öngörüler ile şekillendirdiğimiz etkin bilanço yönetimimiz sayesinde, bu yıl da güçlü performansımızı ortaya koyduk" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garanti'den 3.3 milyarlık kâr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN