Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarp'ın gözü dönüşümde

Sarp Group, konut projelerinin ardından dönüşüm ihalelerine odaklandı. Şirket ilk olarak Ataşehir'deki İmar-İskan Blokları'na göz dikti

Giriş Tarihi: 1.2.2013
Finans Merkezi'nde yaptığı Sarphan Finans Park projesiyle dikkatleri üzerine çeken Sarp Group, bu yıl içinde 4 bin 500 konutu tamamlayıp dönüşüm ihalelerine odaklanacak. Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, İstanbul başta olmak üzere Türkiye'deki bütün dönüşüm ihalelerine girmek için çalıştıklarını söyledi. Kaba, bunların başında ise Ataşehir'de yeni ihaleye çıkacak olan İmar-İskan Blokları dönüşüm projesinin olduğunu belirtti. Şirketin Türkiye genelinde üstlendiği altı projenin 166 blok ve 6 bin 462 konuttan oluştuğunu ifade eden Kaba, "Bunları bu yıl teslim edeceğiz. 25 bini aşkın kişiyi ev sahibi yapacağız" dedi.

SEKTÖR HIZLI BÜYÜYECEK

Kaba, küresel krizin etkilerinin dünya çapında hissedilmesine rağmen geçen yıl Türkiye inşaat sektörünün büyümeyi başardığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Sektör Türkiye'nin ekonomik gelişmesine çok değerli katkılar sağlamayı uzun yıllar boyunca kesintisiz sürdürebilecek potansiyele sahip. Bu yıl itibarıyla sektörün büyüme grafiğinde ciddi bir yükseliş bekliyoruz."

METREKARE FİYATI ARTIYOR

Vekalet Kaba, Ataşehir'de kurulan İstanbul Finans Merkezi'nin kalbinde yer alan Sarphan Finans Park'ın TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ile Emlak Pazarlama İnşaat işbirliğiyle inşa edildiğini söyledi. Sarphan'da satışa ilk çıktıklarında metrekare fiyatının 4 bin 500 lira civarında olduğunu belirten Kaba, bu rakamın bugün itibarıyla ortalama 8 bin 500 liraya ulaştığını söyledi. Kaba, fiyatların projenin teslim tarihi olan 2014'te 15-20 bin liraları bulacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarp'ın gözü dönüşümde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN