Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gulf Capital 100 çocuk okutacak

Körfez sermayesi şimdi de eğitime el attı. Türk Orion Grubu'yla ortaklık yapan Dubaili Gulf Capital, 100 kimsesiz çocuğun eğitimi için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Türkiye'deki büyümeyi yakından takip eden Körfez sermayesi şimdi de geleceğe yatırım yapma kararı aldı. Gıdadan gayrimenkule enerjiden madenciliğe, bankacılıktan turizme birçok alanda Türk şirketlere ortak olan Arap sermayesi bu kez de kimsesiz çocukların eğitimiyle ilgileniyor. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Gulf Capital, Türkiye'de ilk kez bir yatırım fonu tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine imza atacak. Kimsesiz ve ekonomik anlamda zor şartlarda olan çocukların eğitimini üstlenme kararı alan şirket, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'yla (TEGV) işbirliği yaptı. Anlaşma çerçevesinde kimsesiz ve maddi durumu olmayan 6-16 yaş arası 100 çocuğun eğitim masraflarını karşılanacak.

HEDEF KİMSESİZ ÇOCUKLAR

Türk Orion Grubu'yla ortaklık yapan Gulf Capital'in Kurucusu ve CEO'su Karim Al Solh, "Çocuklar geleceğin temel taşı. Bu projede olmaktan oldukça keyifliyiz. Bu küçük ama anlamlı desteğin maddi imkânları kısıtlı ve kimsesiz çocukların hayatlarını değiştirmek için önemli bir nokta olacağına inanıyoruz" dedi.

Türkiye'ye 120 milyon $ ayırdı
Gulf Credit Partners adında 300 milyon dolar bütçeli fon kuran Al Solh, bunun 120 milyonunu Türkiye'ye ayırdıklarını söylemişti. Ardından Orion Group'la 20 milyon dolarlık yatırım kararı aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gulf Capital 100 çocuk okutacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN