Başbakan'dan müjde üstüne müjde!

Giriş Tarihi: 12.2.2013 13:43 Güncelleme Tarihi: 13.2.2013 09:29

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'ndayaptığı konuşmasında, sınırda yaşanan patlama ve Avrupa Birliği konularında önemli açıklamalar yaparken, müjde üstüne müjde de verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''65 yaş üstü vatandaşlarımız, devlet demir yollarının şehir içi hatlarında, deniz yollarının şehir içi hatlarında, belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında Türkiye genelinde ücretsiz seyahat edecekler. 65 yaş üstü vatandaşlar ayrıca demir ve deniz yolları dış hatlarında ise yüzde 50 indirimle seyahat edecekler'' dedi.

Başbakan Erdoğan, engellilerin, devlet demiryolları ve deniz yollarının şehir içi ve şehirler arası hatları ile belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat yapabileceklerini belirterek, ''Buraya bir farklılık daha getiriyoruz, ağır engelli kardeşlerimizin yanında bir de refakatçi bu hizmetlerden istifade edecek'' dedi.

ENGELLİ ÖĞRETMENE DE ATAMA MÜJDESİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012'deki engelli sınavına giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen olarak atamalarını gerçekleştireceğiz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan müjde üstüne müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN