Yoldan çıkana ayar KOBİ'den

Giriş Tarihi: 19.2.2013

Dünyanın en büyük dijital jant düzeltme makinesini geliştiren Atek, araçların yoldan çıkmasını önlüyor. Şirketin patronu Ertan Keser "Ürünü 80'den fazla ülkeye ihraç ediyoruz" dedi

Türkiye'deki KOBİ'ler, her sektörde olduğu gibi otomotivde de önemli buluşlara imza atıyor. Bu şirketlerden biri de Atek Makine oldu. Atek, dünyanın en büyük dijital jant düzeltme makinesini üreterek dikkatleri üzerine çekti. Geliştirdiği teknolojilerle küresel ligde zirveye çıkan firma, bu sayede 80'den fazla ülkeye satış gerçekleştirdi. Atek CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Keser, jant düzeltme makinesinde, kapasite ve satış adedi olarak dünyada ilk sıraya çıktıklarını söyledi. Keser, bu makineyi 100'den fazla ülkede patentle korumaya aldıklarını ifade etti. "Makinelerin dünya patentine de sahibiz" diyen Keser sözlerine şöyle devam etti: "Dijital ölçüm sistemine sahip full otomatik bir jant düzeltme makenesi geliştirdik. Makine 10 inçten 26'ya kadar olan jantlar için, 0.01 milimetre tarama hassasiyetine sahip."

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Jant düzeltme güvenlik açısından hayati önem taşıyor. Çünkü özellikle bozuk yol koşulları nedeniyle jantlarda sıkça eğilip bükülmeler meydana geliyor. Keser, jant düzeltmenin önemi konusunda şunları söyledi: "Standart dışı ayarlar direksiyon kontrolünü zorlaştırıyor. Bu durum bijon ve lastiklerin yerinden çıkmasına neden olabiliyor. Hatta ölümcül sonuçlar bile doğurabiliyor."

SEKTÖRÜ TEKNOLOJİK YENİLİKLERLE TANIŞTIRDI
Şirket üretimin yanı sıra pazarlama alanında da birçok inovasyona imza attı. Oto lastik servisleri için, metrekarelerine uygun anahtar teslim seçenekleri sunduklarını vurgulayan Keser, "Bugüne kadar satış yaptığımız servislere yeniliklerimizi de sunuyoruz. Onları yeni teknolojiler ve satışa sunduğumuz kaliteli ürünlerden haberdar ediyoruz. Bu alanda ilk kez kredi kartı ile satış uygulamasını başlattık" şeklinde konuştu.

ÜRETİM HADIMKÖY'DE YAPILIYOR
Atek Makine, İstanbul Hadımköy'de 4 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerinde üretim yapıyor. Burada 97 çeşit makine imalatı yapan şirketin yıllık ihracatı ise 30 milyon doları aşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoldan çıkana ayar KOBİ'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN