Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçilerini umreye gönderiyor

Yozgatlı iş adamı Bilal Şahin, Yozgat ve İstanbul'daki fabrikalarında çalışan 150 işçisini on ikişerli guruplar halinde umre ziyareti için ücretsiz kutsal topraklara gönderiyor.

Giriş Tarihi: 3.3.2013 15:18
Geçen ay giden ilk kafilenin ardından ikinci kafilede, fabrika önünde arkadaşları ile vedalaşarak otobüsle Ankara'ya hareket etti.

İş adamı Bilal Şahin, uğurlama töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, halka hizmetin hakka hizmet olduğu anlayışıyla insanlara elinden geldiğince yardım etmeye çalıştığını söyledi.

İslamiyette paylaşmanın, güçsüzü korumanın ve gözetmenin önem taşıdığını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

''Peygamber efendimiz, 'İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz' buyurarak, işçiye verilen önemi belirtmiştir. Fabrikada çalışan işçilerimizin çoğu kutsal topraklara gitmek istiyordu fakat maddi açıdan durumları buna el vermiyordu. Biz de onların bu istek ve arzusunu yerine getirmek istedik. Yönetim kurulumuzla aldığımız karar doğrultusunda işçilerimizi onure etmek, onların performansını artırmak ve ihmal edilmiş dini adetlerimizi yaşatabilmek için hediye olarak en güzel seyahat olan umreyi uygun gördük. 150 arkadaşımızı gruplar halinde umreye gönderiyoruz. Kutsal topraklara gidecek olan ikinci kafilemizle vedalaştık. Üçüncü kafilemiz de hazırlıklara başladı. Allah, gidemeyen vatandaşlarımıza da nasip etsin.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçilerini umreye gönderiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN