Tarım sigortasına güven %81'e çıktı

Giriş Tarihi: 12.3.2013

TARSİM'in gerçekleştirdiği müşteri memnuniyeti araştırmaları, çiftçilerin memnuniyet derecelerinin ölçülmesine önemli katkı sağlıyor. Yapılan son araştırmada, bölgesel olarak değişiklik gösterse de, tarım sigortasına güven düzeyi yüzde 81'e ulaşmış durumda

TARSİM'den yapılan açıklamada, sistemin kurulduğu ilk yıldan 2012'ye kadar olan süre içerisinde sigortalanan tarımsal varlık değerinde 5.5 kat, sigortalanan çiftçi sayısındaysa 4 kat artış olduğu belirtildi. Bugün mevcut sigortalı alanların 12 milyon dekarı geçtiği, poliçe sayısının 750 bine ulaştığı, sigortalı sera sayısının 15 bin, sigortalı büyük ve küçükbaş hayvan sayısının da 800 bin dolaylarında olduğu ifade edildi.

PAYDAŞLARDAN TAM DESTEK

Açıklamada, sistemin başarısının, doğru kurgulanıp uygulanmasının yanı sıra tüm paydaşların verdiği destekle geldiği bildirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Mensupları, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Mensupları, sigorta şirketleri, çalışanları ve acenteleri, başta Ziraat Odaları Birliği olmak üzere tüm çiftçi örgütleri, Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeleri, İşletici Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, TARSİM eksperleri ve üreticilerin hep birlikte el ele vererek bu başarıyı sağladığına değinildi.

ÇİFTÇİNİN GÜVENİ ARTIYOR
TARSİM'in düzenli aralıklarla Algı ve Müşteri Memnuniyeti Araştırmaları gerçekleştirdiği, çiftçilerin yaklaşımları ve memnuniyet derecelerinin ölçülmesi için gayret edildiği belirtildi. Açıklamada, "Yaptırılan son araştırmada, bölgesel olarak değişiklik gösterse de, tarım sigortasına güven düzeyi yüzde 81 civarında çıkmıştır" ifadeleri kullanıldı. Tarım sektöründe üretimi sekteye uğratan ve üreticilerin yönetemedikleri tüm risklerin sigorta teminatı kapsamına alınmasının nihai hedef olduğu vurgulandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım sigortasına güven %81'e çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN