Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Renault'dan 5 milyon çocuğa çevre dersi

'Sokakta İlk Adım' projesiyle 10 yılda 1.2 milyon çocuğa güvenli trafiği anlatan Renault, bu kez çevre dersi verecek. Şirket, 10 yılda 5 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Sokakta İlk adım projesiyle 10 yılda 1.2 milyon ilkokul öğrencisine trafikte güvenli hareket etme bilincini aşılayan Renault Mais, yeni bir sosyal sorumluluk anlaşmasına imza atıyor. Şirket bu kez ilkokul dördüncü sınıf ve altı öğrencilere trafikte can güvenliğinin yanı sıra çevreci ulaşım yöntemlerini de anlatacak. İstatistiklere göre Türkiye'de trafik kazalarında ölenlerin yüzde 26'sını çocuklar oluşturuyor. Bu can yakıcı sonuçla ilgili bir şeyler yapmak istediklerini söyleyen Renault Mais Türkiye Genel Müdürü İbrahim Aybar, Sokakta İlk Adımlar projesiyle çocuklarda yüzde 88 oranında bilinçlenme yarattıklarını belirtiyor.

81 İLİ DOLAŞACAK
İbrahim Aybar, projenin ikinci 10 yıllık bölümünde müfredata sürdürülebilir ulaşım ve çevre konularını da eklediklerini söyledi. Proje için ciddi bir bütçe ayırdıklarının altını çizen Aybar, "2023'e kadar 81 ilde 5 milyon çocuğa hem trafik kurallarını hem de çevreci ulaşım için neler yapılabileceğini anlatacağız" dedi.

Mayısta lansman yapılacak
Yeni müfredat için 1 yıldır çalıştıklarını anlatan Aybar, Milli Eğitim Bakanlığı'yla görüştüklerini ve imza aşamasına geldiklerini vurguluyor. Aybar, "Mayısa kalmadan lansmanı yapacağız. Hedefimiz çocukların çevreci otomobillere ve toplu taşıma araçlarına yönelerek çevreci ulaşım bilinci edinmesi" diyor.

Liseliler yarışıyor
Renault geçen yıl Anadolu lisesi öğrencilerine yönelik yeni bir proje başlattı. "Sizin Fikriniz Sizin Projeniz" adındaki yarışma çerçevesinde gençler, çevreci ulaşım ve yol güvenliğiyle çözüm projeleri hazırlayıp sunuyor. Birinci seçilen proje dünya gençleriyle yarışıyor. Bu yıl 200 başvuru alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Renault'dan 5 milyon çocuğa çevre dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN