Başsavcılıktan Doğan'a kötü haber

Giriş Tarihi: 17.3.2013

Yargıtay Başsavcılığı, Doğan Yayın Holding'in yüzde 25'inin Alman firması Axel Springer'e satışının kayıtlara geçirilirken hile yapıldığını savundu

Yargıtay Başsavcılığı, Doğan Yayın Holding'in yüzde 25'inin Alman firması Axel Springer'e satışı işlemlerinin kayıtlara geçirilmesinde "hile yapıldığını" savundu. Başsavcılık, Aydın Doğan ve Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu üyelerinden 3'üne verilen beraat kararının bozulmasını istedi.

YENİDEN YARGILANABİLİRLER

Tebliğnamede, Doğan Yayın Holding A.Ş.'nin iştirak hisselerinin satışını 2006'da yaptığı ancak işlemden doğan verginin bir dönem daha geç ödenmesi kastıyla, satış işlemlerinin 2007'de yapılmış gibi muhasebe kayıtlarına işlendiği belirtildi. Bu işlemin Vergi Usul Kanunu'na göre muhasebe hilesi niteliğinde olmasına rağmen beraatlerine karar verilmesinin CMUK'un 321'nci maddesi uyarınca bozulması talep edildi. Tebliğname Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi'ne gönderildi. Daire de bu yönde karar verirse Aydın Doğan, Soner Gedik, Mehmet Ali Yalçındağ ve Barbaros Hayrettin Çağa 18'er aydan 3'er yıla kadar hapis istemiyle yeniden yargılanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcılıktan Doğan'a kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN