Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araç sahiplerine kötü haber

Giriş Tarihi: 19.3.2013 09:33 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 16:30

Vergi borcu olan 5 milyon araç sahibi için harekete geçildi. satışlarında yaşanan rekor, Motorlu Taşıtlar Vergisi ( ) tahsilatına yansımadı.

Yıl sonuna kadar toplam 7.4 milyar liralık tahsilatı elde etmeyi planlayan Maliye, ilk taksit ödemesinin yüzde 33'lerde kalması üzerine, MTV borçlusu araç sahiplerini yakın takibe aldı. Star'da yer alan habere göre 2012 yılı sonu itibariyle 4 milyon düzeyinde bulunan MTV borcunu ödemeyen mükellef sayısı, ocak ayı sonu taksidini ödemeyen mükelleflerle birlikte 5 milyona ulaştı.

Maliye Bakanlığı , MTV hedeflerini tutturmak için geçen yıl olduğu gibi borçlu araç sahiplerini yakın takibe aldı. Bu ay kira geliri elde eden mükelleflere mektup gönderen Maliye, nisandan itibaren de MTV'sini ve trafik cezasını ödemeyen mükellefleri mektup ve SMS yoluyla uyaracak. Tüm uyarılara rağmen borcunu ödememekte direnen mükelleflere ise haciz işlemleri yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ortak yürütülen projeye göre, internet aracılığı ile araçlara ipotek konulabilecek.

Ayrıca, MTV borçları yüksek tutarlara ulaşan mükelleflerin hesaplarına e-haciz getirilmesi gündeme gelecek.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç sahiplerine kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN