Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avea'dan Ar-Ge'ye 80 milyon

Avea, 3 yıl önce açtığı Ar-Ge Merkezi'ne 80 milyon lira yatırım yaptı. CEO Akdemir, "Yatırıma devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Mayıs ayında Ar-Ge Merkezi'nin 3'üncü yaşını kutlamaya hazırlanan Avea, buradan maksimum verim elde ettiğini açıkladı. Bu sürede merkezin geldiği noktayı değerlendiren Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Burada şiarımız geleceğe teknoloji üretmekti. 3 yılda Ar-Ge merkezine özel çalışma ve yatırımları yapabilmesi için Şubat 2013 itibarıyla 80 milyondan fazla Ar-Ge yatırımı yaptık ve yapmaya da edeceğiz. Merkezimiz amacına dolu dolu hizmet etti" dedi. Türkiye telekomünikasyon sektöründe "Ar-Ge Merkezi Belgesi"ni alan tek operatör olarak burayı açtıklarını hatırlatan Akdemir, "Yarını düşünen vizyoner bir şirket olarak geleceğin Ar-Ge ile şekillendiğini biliyoruz" diye konuştu.

AKILLI TELEFONDA LİDERİZ

Akdemir'e göre sektörün geleceği mobil teknolojilerde olacak. "Avea gelecek için çalışıyor" diyen Akdemir şunları söyledi: "2012'de dünyada yapılan toplam telefon satışlarında, akıllı telefonların payı yüzde 32'ye yükseldi. Türkiye'de ise bu oran yüzde 45. Avea yüzde 24 akıllı telefon penetrasyon oranıyla bu alanda sektör lideri."

220 mühendis var
178 mühendisin çalıştığı merkez, bugüne kadar sağlıktan ulaşıma, akıllı belediyelerden, müşterilere özel çözümlere kadar pek çok inovatif teknoloji geliştirdi. Tüm bunları yaparken de alanında birçok ilke imza atan merkezde çalışan mühendis sayısı her geçen gün artarak 220'ye yükseldi.

Girişimciye destek
Avea Ar-Ge Merkezi, kuruluşunun birinci yılında AveaLabs içinde "Kuluçka Merkezi"ni hayata geçirdi. Burası teknoloji tabanlı yeni işletmelerle, işini yeni kurmuş, büyümek isteyen öğrenci ve girişimcilere açıldı. Merkeze kabul edilenlere Avea'nın şebekesine ve test laboratuvarlarına erişim, teknik bilgi birikiminden yararlanma, ofis alanının yanı sıra idari ve hukuksal konularda destek verildi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avea'dan Ar-Ge'ye 80 milyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN