Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhtilal küskününden kesin dönüş

Menderes Hükümeti'nin Sağlık Bakanı 'ın yeğeni , 12 Eylül referandumu sonrasında başlattığı Türkiye'ye yatırım atağına 3 yeni şirketle devam edecek

Giriş Tarihi: 27.3.2013
İstanbul'un eski valilerinden ve Adnan Menderes hükümetinin Sağlık Bakanı 'ın dolar milyarderi yeğeni , Türkiye'de yatırımlarını artırma kararı aldı. Amcası Lütfi Kırdar'ın 27 Mayıs ihtilali sırasında Yassıada'da yargılandığı dönemde Türkiye'den ayrılan Investcorp'un patronu Nemir Kırdar, 2010'da başlattığı yatırım atağına 3 firmayla devam ediyor. New York merkezli yatırım fonu Investcorp'un Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al Shroogi, yeni yatırım coğrafyasında Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya yoğunlaşacaklarını kaydetti.

ÜÇ ŞİRKETLE MASA DA
Al Shroogi, "Türkiye'den 3 firmayla görüşüyoruz. Kuveyt ve Suudi Arabistan'da da birer şirketle ortaklık konusunda masadayız. Ancak 2013'te asıl odaklanacağımız pazar Türkiye olacak" diye konuştu.

Marka sihirbazı
Türkiye 'ye 1950'lerde gelen Nemir Kırdar, Robert Kolej'de eğitim gördü. Amcası Menderes Hükümeti'nin Sağlık Bakanı Lütfi Kırdar'ın Yassıada'daki yargılama sürecinde vefat etmesiyle ABD'ye giden Nemir Kırdar, Chase Manhattan Bank'ta başkan yardımcılığına kadar yükseldi. 1982'de Investcorp'u kuran Kırdar'ın adı iflasın eşiğine gelen Gucci ve Tiffany gibi devleri alarak marka sihirbazına çıktı.

12 Eylül'le geldi
1.2 milyar dolarlık servetiyle İngiltere'nin en zengin 29'uncu iş adamı olan, servetiyle kraliçeyi geride bırakan Nemir Kırdar'ın sahibi olduğu Investcorp, Türkiye'ye ise 12 Eylül 2010'da yapılan referandum sonrasında girdi. 24 Eylül 2010'da Gaziantepli Tiryaki Agro'yu fonlayan Kırdar, geçen yıl da Türkiye'nin en büyük giyim markalarından Damat ve Tween'in çatı şirketi Orka Group'un yüzde 30'una ortak oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhtilal küskününden kesin dönüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN