Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizbank'tan çiftçiye hasat desteği

Denizbank, müşterilerinin tarımsal faaliyetlerine göre ödeme takvimi hazırlıyor. Banka 2013'te tarım finansmanında daha büyük pay almayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Üreticilere tarımsal faaliyetlerine ve gelir elde etme periyotlarına göre ödeme takvimini belirleyen Denizbank, ödeme planında da bölgelere özel değerlendirme yapıyor. Tarım alanında hizmet veren müşteri temsilcilerini Ziraat Mühendisliği eğitim almış kişilerden seçen banka, bu yöntemle müşterilerle ortak bir dil kullanmış oluyor. Tarım bankacılığı alanında personele ve yatırımcılara danışmanlık hizmeti verdiklerini dile getiren Denizbank Tarım Bankacılığı Pazarlama ve Projeler Grup Müdürü Dr. Levent Öztürk, böylece tarıma verdikleri hizmet kalitesini yükselttiklerini dile getirdi. Tarımsal kredide sektörde birçok ilke imza attıklarını dile getiren Öztürk bunları şöyle sıraladı: "Üretici kartla 400 binin üzerinde üreticiye tarımsal girdi alımlarında avantajlar sağladık. Aylık düzenli geliri olmayan üreticilerimiz için Üretici Kartla otomatik ödeme imkanı sunduk. Bu uygulamamızla üreticilerimiz kurumun sağladığı tüm haklardan kesintisiz olarak yararlanmaya devam ediyor"

HEDEF DAHA BÜYÜK PAY
Tarım kredilerinin toplam nakdi krediler içindeki payı yüzde 11 olan banka, tarım finansmanında daha büyük pay almayı hedefliyor. 2012'de 2 milyar 336 milyon TL tarım kredisi verdiklerini dile getiren Öztürk, tarımsal faaliyetin özelliklerine göre Türkiye'nin hemen her bölgesine hizmet verdiklerini söyledi. Önümüzdeki dönemde yeni tarımsal projelerin üretilmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Öztük, "Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Fonları ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında hibe almaya hak kazanan projelerin finansmanına da devam edeceğiz" diye konuştu. Öztürk, "Tarımsal üretimin başlangıç aşamasından tüketiciye ulaşana kadar olan tüm süreçler, yani tarımsal değer zincirinin finansmanı konusunu son derece önemsiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizbank'tan çiftçiye hasat desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN