Ekonomi dünyasının acı kaybı

Giriş Tarihi: 28.3.2013 17:14 Güncelleme Tarihi: 28.3.2013 19:56

Yoğun bakımda tedavi görmekte olan Prof. Dr. Erdoğan Alkin hayatını kaybetti.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti.

Rahatsızlığı dolayısıyla dün Acıbadem Fulya Hastanesi'nde tedavi altına alınan 77 yaşındaki Prof. Dr. Alkin, bu akşam hayatını kaybetti.
Alkin'in, 30 Mart Cumartesi günü Teşvikiye Camisi'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

-Erdoğan Alkin kimdir?-

Erdoğan Alkin, 19 Mart 1936'da İstanbul'da dünyaya geldi. Şişli Terakki Lisesi'ni bitiren Alkin, 1959'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.
İktisat Teorisi Kürsüsü'ne asistan olarak atanan Alkin, 1963'te OECD bursu ile Hollanda'ya gitti ve 1964'te Lahey Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisadi Planlama Bölümü'nü tamamladı.
Alkin, bir süre Hollanda Merkezi Plan Bürosu'nda çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönerek, 1967'de doçent, 1973'te ise profesör oldu.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olan Alkin'in ''İktisat'', ''Fiyat Teorisi'', ''Gelir ve Büyüme Teorisi'', ''Uluslararası Ekonomik İlişkiler'', ''Turkey's International Economic Relations'' adlı kitapları bulunuyor.
Forum 2023 Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibi Alkin, ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin ''İktisada Giriş'' kitabının makro ekonomi bölümü yazarıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi dünyasının acı kaybı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN