Moda Konferansı'nı Başbakan açacak

Bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan İstanbul Moda Konferansı, 09-10 Mayıs tarihlerinde hazır giyim, perakende ve moda alanında söz sahibi ulusal ve uluslararası kişi ve markaları bir araya getirecek.

Giriş Tarihi: 28.3.2013 16:11
Türkiye'de hazır giyim sanayinin gelişmesi için gerekli ortamı hazırlamak, yurtdışında tanıtmak, sektöre öncülük etmek ve işbirliği sağlamak amacıyla 1976 yılında kurulan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, (TGSD) altıncı kez kuruluş amacına en uygun etkinliğine hazırlanıyor. Hazır giyim üretim değer zinciri halkalarını, moda, tasarım, aksesuar, perakende ve lojistik dayanışması içerisinde, iş geliştirme platformunda bir araya getirmek amacıyla ilkini Haziran 2008'de düzenlenen etkinlik, bu yıl "6. İstanbul Moda Konferansı" adıyla 09-10 Mayıs'ta İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel'de düzenlenecek. Özel fuaye alanında firmalara ürünlerini sergileme imkanı da tanıyan etkinlik, yurt içinde bürosu bulunan alım ofisleri ile Türkiye'de ofisi olmayan, yurt dışından gelecek yeni alım gruplarını, B2B randevularla bir araya getirerek yeni iş imkanları yaratacak.

Konferansa yurt içi ve yurt dışından yüksek katılım beklediklerini söyleyen TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, " Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin yakaladığı başarıyla geleneksel hale gelen ve yerli-yabancı onlarca firma için iş potansiyeli yaratan etkinliği İstanbul Moda Konferansı, şimdiye kadar 5 bin 200 kişiyi ağırladı. Beş bin B2B randevunun organize edildiği etkinliğe katılımın her yıl katlanarak artması, Dernek çapında hedefimize ulaştığımızı görmemiz açısından bizi son derece mutlu ediyor. Bu yıl konferansa Ekonomi Bakanlığı alım heyeti kapsamında davet edilen ülkeler arasında ABD de dahil Avrupa, Asya ve Afrika'dan 49 ülke ve bölge yer alıyor. Tüm bu ülkelerle ya da yurt içinde güçlü iş ilişkileri geliştirmek ve işbirlikleri kurmak isteyen herkesi mutlaka etkinliğimize bekliyoruz" dedi.

Konferansın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Shangri-la Bosphorus Hotel'deki akşam yemeği ve TGSD'nin 37. yıldönümüne özel "Hazır Giyim ve Perakende Ödül Töreni" ile gerçekleşecek.

Her yıl dünyaca ünlü markaların CEO ve yönetim kurulu başkanlarının konuşmacı olarak yer aldığı 6. İstanbul Moda Konferansı'na bu yıl, Alexander McQueen'in CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Akeroyd ve ünlü moda gazetecisi-tarihçisi Colin Mc Dowell birlikte katılacaklar. Ayrıca, Giuseppe Miroglio – Italian Grup Miroglio'nun sahibi key note konuşmacıları arasında yer alacak. Bir çok büyük marka ve ünlü modacının yakından takip ettiği konferansının "Moda ve Trendler" bölümünde, tüm dünyada milyonlarca firmanın kullandığı, günün moda renklerini belirleyen PANTONE'nin EMEA Bölgesi Yöneticisi Carola Seybold ve ileriki dönemin moda trendlerini oluşturan dünyaca ünlü WGSN firmasının Kreatif Kurul Başkanı Catriona MacNab konuşmacı olacaklar.

Konferansın Tedarik Oturumu bölümünde bu yıl, İngiltere'nin aynı alanda faaliyet gösteren iki önemli firmasının üst düzey yöneticileri hazır bulunacak. Sprint Near East Manufacturing Türkiye Genel Müdürü Esra Ercan Taşören moderatörlüğünde yapılacak oturumda Birleşik Krallık'ın en büyük marketler zinciri olan Sainsbury's Hazır Giyim Direktörü James Brown ve Debenhams Global Tedarikten Sorumlu Direktör Adam Creasey konuşmacı olarak yer alacaklar.

Pamuklu ürünlerin Türkiye ve dünyadaki kullanımını içeren çarpıcı ve güncel bilgileri paylaşılacak olan Cotton Council International Türkiye Program Direktörü Marsha Powell'un sunumu, yoğun ilgi görecek.

Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni, MOBILSIAD Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin'in moderatörlüğünde gerçekleşecek Ekonomi Oturumunda, Coface Sigorta A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Belkıs Alpergun'nun yanı sıra birbirinden ilginç konu ve konuşmacıları ağırlayacak.

Konferansta, Astaş-Juki'nin distribütörlüğünde Türkiye'de satışa sunulan Style Shoots'un tanıtımını, Yeni Nesil Fotoğraf Stüdyo'sunun yaratıcı ismi Maurits Teunissen gerçekleştirecek. 10 Mayıs Cuma gününün tamamen B2B görüşmelere ayrılacağı 6. İstanbul Moda Konferansı, açılış gecesinden kapanış saatine kadar sürpriz konuk ve oturumlara ev sahipliği yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda Konferansı'nı Başbakan açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN