Teknosa dünyada ilk 3'e girecek

Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, teknoloji marketi Teknosa'yı küresel oyuncu yapacaklarını söyledi. Dinçer, "Hedefimiz 10 yılda dünyada en büyük 3 oyuncu arasına girmek" dedi

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Sabancı Holding'in teknoloji perakendecilik şirketi Teknosa, gözünü küresel pazara dikti. Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa'yı dünya liginde zirveye oturtacaklarını söyledi. Teknoloji perakendeciliğinde yüzde 15-20'lik bir büyüme öngördüklerini söyleyen Dinçer, "Teknosa'nın 10 yıllık hedefi dünya genelinde ilk 3 marka arasında olmak" diye konuştu. Carrefoursa'daki soruna, hukuki sürece gerek kalmadan çözüm bulacaklarını umduğunu belirten Dinçer, bireysel sigortacılık alanındaki beklentileriyle ilgili ise şunları söyledi: "Bireysel sigortacılıkta yüzde 25'lik katkı büyük bir teşvik. Avivasa'da ilk iki ayda Bireysel Emeklilik Sigorta (BES) müşterisi 20 bin kişi civarında arttı."

AVİVASA 2014'TE BORSADA
Avivasa'da halka arz planları olduğunu anlatan Dinçer, "2014'ün ikinci yarısında Avivasa'nın halka arzını planlıyoruz" dedi. Finans sektörünün yabancılar için cazip hale geldiğini kaydeden Dinçer, S&P'nin not artışını da gecikmiş bir değerlendirme olarak niteledi. Dinçer, "Not artışını olumlu buluyoruz" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknosa dünyada ilk 3'e girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN