Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ferrari Anadolu turunda

Otomobilin lüks markaları Ferrari ve Maserati, Anadolu'ya açıldı. Lüks tüketimin arttığı illerdeki işadamlarına test sürüşlü tanıtım turları yapılıyor

Giriş Tarihi: 30.3.2013
Lüks otomobilin en pahalı markaları Ferrari ve Maserati, gözünü Anadolu'ya dikti. Gaziantep, Kayseri, Ankara ve Bursa gibi lüks tüketimin arttığı illerdeki işadamlarına tanıtım turuna çıkarılan otomobiller, Özel Tüketim Vergisi'ndeki artışa rağmen yoğun ilgi görüyor. Her iki markanın da Türkiye distribütörü Fer-Mas'ın Genel Müdürü Ferhat Albayrak, 2012'de 21 Ferrari, 18 tane de Maserati sattıklarını söyledi. Bunun 6'sının ise Anadolu'dan talep edildiğini belirten Albayrak, tanıtım turu kapsamında ilk olarak Gaziantep'e gittiklerini açıkladı. Albayrak, "Ferrari'yi çekiciye koyduk, müşteri adaylarının ofislerine götürdük. Kendilerine test sürüşü yaptırdık" diye konuştu.

FABRİKAYA GÖTÜRÜYOR

Albayrak, bunun dışında Ferrari'nin İtalya'daki fabrikasına turlar düzenlediklerini de açıkladı. Albayrak, bu yıl 20'nin üzerinde Ferrari, 30 tane de Maserati satmayı hedeflediklerini söyledi. Ferrari fiyatları 460 bin ila 660 bin euro arasında değişiyor. Maserati ise 300 bin euro.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferrari Anadolu turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN