Kredi kullananlara yeni masraf

Bankalar, dosya masrafı, erken ödeme cezası, sigorta masrafları ve yapılandırma ücreti derken müşterilerine bir masraf daha çıkardı.

Giriş Tarihi: 1.4.2013 15:40
Kredi kullananlara bankalardan bir masraf daha. Dosya masrafı, erken ödeme cezası, sigorta masrafları ve yapılandırma ücreti derken bir masraf daha çıktı. Kredi taksit tutarını artırıp kredi taksit sayısını düşürmek isteyen Orhan K.'ninwww.sikayetvar.com'a gönderdiği şikayete göre banka bu işlem için 400 TL istedi.

Rize'de yaşayan Orhan K. Temmuz 2011'de konut kredisi çektikten sonra ödemediği masraf kalmadı. Kredi çekerken dosya masrafı ödedi, eline toplu para geçince çektiği kredinin bir miktarını ödeyince erken ödeme cezası ödedi, düşen faiz oranları sonrası kredisini yapılandırmak istedi tekrar dosya masrafı ve yapılandırma ücreti ödedi. Ödediği masraflardan kurtulmak isteyen Orhan K. kredi taksit tutarını yükseltip taksit sayısını düşürmek istedi bu sefer de banka kredi taksit sayısını düşürmek için ücret istedi. Bununla da kalmadı. Bankanın aldığı tüm masrafların iadesi için yargıya başvurmak istedi banka bu sefer de 50 TL doküman ücreti istedi.


"BU NASIL BANKACILIK?"

Bankadan kredi çektikten sonra neredeyse tüm masrafların alındığı Orhan K. şikayetini şöyle dile getirdi:

"Temmuz 2011 yılında bankadan çektiğim konut kredisi için dosya masrafı ödedim. 2013 yılında 14 Bin TL bir miktar para geçince kredinin bir miktarını ödeyim dedim para yatırdım bu sefer de erken ödeme cezası aldılar. Faiz oranları düşünce kredimi yapılandırmak istedin kredimi yapılandırdım yapılandırma masrafı aldılar. Şimdi taksit tutarını yükseltip taksit sayısını düşürmek için 28. 03. 2013 günü müracaat ettiğimde 400 TL masrafı olduğunu söylediler bu nasıl bankacılık?Bende aynı gün masrafların iadesi için gerekli yerlere müracaat etmek için bankaya dilekçe vererek masrafların dokümanını istedim 50 TL masraf parası istediler. Yasa çıktı masraf alınmayacak diyorlar ama halen alıyorlar. Kredim bitsin bir daha bankanın kapısının önünden geçmeyeceğim yine bir masraf çıkar diye."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kullananlara yeni masraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN