Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiliseden Rumlara ayrılık mesajı

Rum Kesimi Başpiskopos'u II. Hrisostomos, Troyka'yı suçlayarak "Gelecekte Avrupa Birliği kalmayacak. Birlik yıkılmadan önce Kıbrıs çekilmeli" dedi

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Kıbrıs Rum Kesimi ruhani lideri Başpiskopos II. Hrisostomos, Avrupa Birliği'nin gelecekte olmayabileceğini, ülkesinin birlikten ayrılması gerektiğini söyledi. Rusya'nın Birinci Kanalı'na açıklamada bulunan Hrisostomos, "İspanya, Portekiz ve İtalya ekonomileri halen tehlikede. Eğer İtalya ekonomisi bizim ekonomimiz gibi çökerse, Avrupa Birliği kalmaz" dedi. "İnsanlar Troyka'nın aldığı kararları anlamıyor. Bunların büyük çoğunluğu birliğin yıkılmasına neden olacak yaklaşımlar" şeklinde konuşan Rumlar'ın ruhani lideri, bunun için birlik yıkılmadan önce Kıbrıs'ın AB'den çekilmesi gerektiğini söyledi.

TROYKA BENİ TEHDİT ETTİ
II. Hrisostomos, başpiskoposluğun Kıbrıs Bankası'ndaki hisseleri hakkında açtığı davaları geri çekmesi için Troyka tarafından tehdit edildiğini de açıkladı. Rum bankalarında parası bulunan Ruslara da anavatandan kötü haber geldi. Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuhavalov, Rum Kesimi bankalarında para kaybına uğrayan mudilere yardım yapılmayacağını bildirdi. Öte yandan Rum Kesimi'nde tasfiye edilecek Laiki Bankası'nın İngiltere dahil olmak üzere Rusya, Ukrayna, Sırbistan ve Romanya'daki şubelerinin satılacağı açıklandı.

KKTC, TL Bölgesi'ne davet etti
KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Güney Kıbrıs'ın Euro Bölgesi'nden çıkarak TL Bölgesi'ne girmesiyle ekonomisini daha rekabet edebilir hale getirebileceğini söyledi. Bakan Atun, Euro Bölgesi ülkelerini tek bir para politikasıyla yönetmenin mümkün olamayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiliseden Rumlara ayrılık mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN