Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akfen'in gözü Komşu'da

Giriş Tarihi: 5.4.2013

Akfen Holding gözünü krizdeki Yunanistan'ın şirketlerine dikti. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "Liman satın almak için görüşüyoruz" dedi

Krizdeki Yunanistan'ın şirketleri Türk patronların ilgisini çekmeye devam ediyor. Koç ve Doğuş Holding'in ardından Akfen de rotasını Komşu'ya çevirdi. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Yunanistan'daki şirketlerle ilgilendiklerini belirterek, "Liman gibi bazı konularda görüşmelerimiz var" dedi. İstanbul'a yapılması planlanan 3'üncü havaalanıyla ilgili olarak henüz karar almadıklarını belirten Akın, "Nisan ayı ortasında bu konudaki kararımızı vereceğiz. Arkadaşlarımız hem finansman konusunda hem de sahada çok ciddi bir çalışma içindeler. Havaalanı için ihale aşamasında TAV'ın yeni ortak arayışı söz konusu değil, belki finansman aşamasında gündeme gelebilir" diye konuştu.

4.5 MİLYARLIK YATIRIM

Gelecek üç yıl için grup şirketlerinin 4.5 milyarlık yatırım yapmayı taahhüt ettiğini söyleyen Akın, "Akfen Holding'e ait kısım ise 3 milyar lira" dedi. Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav da, 2012'de 1.1 milyar gelir elde ettiklerini, konsolide net kârlarının da 672 milyon olduğunu söyledi. Güçsav, bu yıl yatırım harcamalarının 300-330 milyon dolar olacağını da vurguladı.

İDO BU YIL ZAM YAPMAYACAK
Hamdi Akın, bu yıl İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) fiyatına zam yapmayacağını da açıkladı. Akın "İDO'da dinamik fiyatlamaya geçtik. Bu yıl zam yapmayı düşünmüyoruz, en azından yaz dönemini zamsız geçirebileceğimizi söyleyebilirim" dedi. Akın, Bursa Belediyesi'nin işlettiği BUDO'nun da rekabet açısından sıkıntı yaratmadığını belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akfen'in gözü Komşu'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN