Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan sürpriz telefon

Borsa İstanbul AŞ'nin faaliyete başlaması dolayısıyla İstinye'deki merkezinde gong töreni düzenlendi.

Giriş Tarihi: 5.4.2013 12:57 Güncelleme Tarihi: 5.4.2013 16:19
Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda İstanbul'un dünyanın en önemli 10 finans merkezinden biri olması yolunda, en önemli kurumlardan biri olacak Borsa İstanbul AŞ'nin faaliyete başlaması dolayısıyla İstinye'deki merkezinde gong töreni düzenlendi.

Borsa İstanbul (BIST) açılış töreninden sonra seans salonuna giren Başbakan Erdoğan, brokerlarla sohbet etti, masalardaki telefonları cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk gong törenine katıldığı Borsa İstanbul'un seans salonunda sohbet ettiği borsa çalışanı nişanlı çifte, nikah şahitliği sözü verdi.

Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda İstanbul'un dünyanın en önemli 10 finans merkezinden biri olması yolunda, en önemli kurumlardan biri olacak Borsa İstanbul AŞ'nin faaliyete başlaması dolayısıyla İstinye'deki merkezinde gong töreni düzenlendi.

Başbakan Erdoğan, törenin ardından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mustafa İbrahim Turhan ile Borsa İstanbul'un seans salonunu gezdi.

Burada borsa çalışanlarıyla sohbet eden Erdoğan, Borsa İstanbul'un hayırlı olmasını diledi.Nişanlı olduklarını öğrendiği aracı şirket personeli Nilgün Yılmaz ve borsa çalışanı Namık Kemal Aydın ile sohbet eden Erdoğan, Nilgün Yılmaz'ın annesiyle telefonda bir süre konuştu.

Yılmaz'ın annesine kaç çocuk sahibi olduğunu soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında, ''Sen bizim dediğimizi tutturmuşsun'' dedi. Kızının nişanlısıyla hala neden evlenmediğini de soran Erdoğan, ''Senin kız nişanlı değil mi? Neden hala bekliyor? Evlilik hayırdır. Evlendiği anda bereket artar. Birbirlerine de yakışmışlar. Nikahı kıymak suretiyle bu işi bitirmek lazım'' diye konuştu.

Nilgün Yılmaz, bunun üzerine Başbakan Erdoğan'a ''Nikah şahidimiz olur musunuz?'' diye sordu. Başbakan Erdoğan da ''Ben nikah şahidi olacağım, tarihi belirleyelim'' diye karşılık verdi.

Erdoğan'ın ''Uzatmayın bu işi. Bu işler uzatılmaz'' demesi üzerine müstakbel damat Aydın, 3 ay içinde nikah kıyacaklarının sözünü vererek, mütevazi bir düğün yapmak istediklerini dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, ''İstersen evinde yap nikahı, ben yine gelirim. İlla düğün salonu şart değil. Düğün salonunda olsun diye düşünüyorsan burada Rifat baba var. Rifat babaya yıkarız bu işi'' diye espri yaptı.

-Formaya ikinci kez imza attı-

Başbakan Erdoğan, daha sonra borsa çalışanı Hakan Gülaçtı'nın yanına geçti. Erdoğan'a önceki ziyaretinde imzalattığı Fenerbahçe formasını gösteren Gülaçtı, Başbakan Erdoğan ile bir süre sohbet etti. Erdoğan, Gülaçtı'nın formasına Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında İtalya'nın Lazio takımını yenmesi anısına imza attı.

Bir başka borsa çalışanı Bahattin Şahin'in Galatasaray bayrağını imzalayan Erdoğan, ziyaretin ardından alkışlarla seans salonundan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan sürpriz telefon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN