Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul olimpiyatla taçlanacak

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Bu hafta İstanbul'un 2020 Olimpiyat adaylığına destek veren sponsorlardan Yapı Kredi Bankası'nı Eko Spor'da ağırladık. Genel Müdür Faik Açıkalın, İstanbul'un önümüzdeki 50 yılda jeopolitik, kültürel, tarihi ve ticari anlamda dünyanın en önemli şehirlerinden biri olacağını söylüyor ve ekliyor: "2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği tüm bunları taçlandırır."
Olimpiyata siz nasıl bir katkı sağlayacaksınız?
Türkiye'nin adını bu yarışta duyuracak kurumlar arasında yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. İstanbul'un en doğru aday olduğunu tüm gücümüzle anlatacağız.
İstanbul'a nasıl bir ekonomik katkı bekliyorsunuz?
İstanbul'un önümüzdeki 50 yıl içinde jeopolitik, kültürel, tarihi ve ticari anlamda dünyanın en önemli şehirlerinden biri olacağını düşünüyorum. Şehrin finans merkezi olma vizyonuyla başlatılan çalışmalar, yeni havalimanı yatırımıyla daha da iddialı hale geldi. İnternetin küresel merkezi olma yönündeki çalışmalarla da şehir bu hedef doğrultusunda ilerliyor. 2020 Olimpiyatları tüm bu gelişmeleri taçlandıran bir sembol olacak. Hem turizm hem de alt ve üstyapı anlamında yatırımların da önü açılacak.
UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğu ne kadar sürecek?
Ana hissedarımız UniCredit'in sponsorluğu çerçevesinde, biz de bu organizasyona dahil olduk. Sponsorluğumuzu 3 yıl sürdüreceğiz.
Beklentileriniz neler?
Şampiyonlar Ligi maçlarında stat aktivitelerinden farklı mecra kullanımlarına, sosyal medya projelerinden iç iletişim çalışmalarına kadar pek çok özel uygulama hayata geçirdik. Böylece sponsorluk yatırımımızın geri dönüşünü maksimize edip, futbolseverlere eğlenceli uygulamalar sunuyoruz.

Ülkemize verdiğimiz desteği önemsiyoruz
Siz markanız adına şirket olarak ne bekliyorsunuz?
Avrupalı ziyaretçiler açısından Yapı Kredi'nin önemli bir bankacılık hizmeti sunacağını düşünüyoruz. Ana hissedarlarımızdan UniCredit 22 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyor ve bizim buralardaki bankalarla direkt ve organik ilişkimiz var. Bu açıdan marka bilinirliğimiz artabilir. Ancak bu desteğin İstanbul'la ülkemize neler sağlayacağını ve katacağını düşünmek bizi daha çok heyecanlandırıyor.

SPORA MERAKLI CEO
Faik Açıkalın, düzenli olarak tenis oynadığını söylüyor. Deniz sporlarına da meraklı olduğunu anlatan Açıkalın, "Birkaç senedir yelken yapıyorum" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul olimpiyatla taçlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN