Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazılımın kalbine Türk çıkarması

AB'ye açılan yazılımcılar gözünü Amerika'ya dikti. 2016'ya kadar 1 milyar dolarlık ihracat hedefleyen Türkler, ekimde 30 firmayla ülkeye çıkarma yapacak

Giriş Tarihi: 10.4.2013 ABONE OL
Türk yazılım sanayicileri teknoloji dünyasının kalbi olan Amerika'ya ekimde çıkarma yapacak. Geçen hafta Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'la Amerika'ya giden Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Doğan Ufuk Güneş, burada yaptıkları ikili görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti. Amerika'nın Hindistan başta olmak üzere Polonya ve Romanya'dan yazılım aldığını anlatan Güneş, "İkili görüşmelerde Hindistan'la sorun yaşadıkları için bizimle çalışmak istediklerini belirttiler. Türkler yazılım mühendisliğinde Avrupa'nın en iyilerinden" şeklinde konuştu.

HEDEF BÜYÜK
İhracatta Almanya'yla önemli bir adım atıldığını belirten Güneş, "Geçen yıl Almanya'ya 26 şirketli bir heyet gönderdik. Avrupa'ya ihracatımız arttı. Şimdi aynı şeyi ekimde Amerika'ya yapacağız" dedi. Güneş, "Yıl bitmeden ihracat başlar. ABD'li şirketlerden Türkiye'ye yatırım talepleri aldık" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazılımın kalbine Türk çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN