Türkiye'nin en iyi haber sitesi

a yüksek maaş

Hükümet ve sendika buluşmasının detaylarını ortaya çıkıyor: Konfederasyonlar rotasyona karşı çıktı, ' açığı olan yerlerde daha fazla ödeme yapılsın' talebi geldi.

Giriş Tarihi: 15.4.2013 11:21 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 15:21
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, üç konfederasyonu ile masaya oturduğu toplantıda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yapılmak istenen değişiklikler ele alındı. Toplantının en önemli gündem maddelerinden birini, üç memur konfederasyonun da karşı çıktığı 'rotasyon' oluşturdu. Konfederasyonlardan teşvikli çalıştırma gibi çeşitli öneriler geldi.


KİRA ALINMASIN

MEMUR-SEN: Özel hizmet tazminatları artırımlı ödensin. Gelir vergisi indirimi sağlansın. Sosyal güvenlik primlerinin kişi keseneklerinin bir bölümü devlet tarafından ödensin. Eş ve çocuk yardımı artırımlı verilsin. Hizmet alanında, zorunluluk süresinden uzun kalınan her yıl için 3 ay fiili hizmet zammı verilsin ya da her 5 yıl için 1 yıl fiili hizmet zammı verilsin. Sınava ya da puanlamaya dayalı yöneticilik görevlerine atanmada bu tür hizmet alanlarında görev yapılan hizmet süreleri için ilave puan verilsin. Bu hizmet alanlarında görev yapılan sürenin 3 ya da 5 yılı aşmasından sonra bu hizmet alanları için verilen hizmet puanı 2 kat olarak hesaplansın. Lojman kirası alınmasın.


FAZLA ÖDEME YAPILSIN

KAMU-SEN: İhtiyaç bulunan personele ilişkin istihdam havuzunda norm sistemi getirilsin. Türkiye personel temininde yaşanan güçlüğe göre 4 kategoriye ayrılsın ve bu bölgelerde görev yapanlara brüt maaşlarının yüzde 40-60-80-100 oranlarında fazladan ödemeler yapılsın. Bütün sosyal yardımlar ve ödemeler dahil damga vergisine tabi maaşın yüzde 40'ı ile 100'ü arasında olacak şekilde 'mahrumiyet yeri ödeneği' ödensin.

KESK: Personel dağılımındaki dengesizlik, rotasyonla değil, personel açığının giderilmesi ve özendirilmesi yoluyla giderilebilir.

Kaynak: Takvim


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memura yüksek maaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN