Çalışana 35 gün tatil fırsatı

Resmi tatil günlerinin pek çoğunun hafta içine denk gelmesi, 2013 yılını az izinle uzun süreli tatil yapılabilecek bir yıl kılıyor.

Giriş Tarihi: 17.4.2013 12:59 Güncelleme Tarihi: 17.4.2013 13:58
İzin günleriniz azaldıysa ya da iş yerinizden izin almakta zorlanıyorsanız, resmi tatil günlerini birleştirerek tatilinizi uzatabilirsiniz.

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com'un Seyahat Planı Araştırması'na göre, 2013 yılında 23 Nisan ve 1 Mayıs'ın yanı sıra 30 Ağustos ve 29 Ekim tatillerini de hafta sonuyla birleştirerek 4-5'er gün izin yapabilirsiniz. Bayram tatilleri ile birlikte, 2013 yılında 8 gün izin alıp 35 gün tatil yapmak mümkün.

Enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, 23 Nisan, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim'in hafta sonu tatilleriyle birleştirebileceğini belirterek, "Büyük olasılıkla 9'ar gün olacak bayram tatilleri ile birlikte, hafta sonu iki gün izin kullanma imkanına sahip olanlar 2013 yılında sadece 8 gün izin alarak 35 gün tatil yapmak mümkün" diye konuştu.

Salı gününe gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde Pazartesi günü de izin alıp, hafta sonunu birleştirerek 4 günlük kısa bir tatile çıkabilirsiniz. Dileyenlerin 1 Mayıs tatilini de birleştirebileceklerini belirten Enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, "Nisan ayında havanın yeterince ısınmayacağını düşünüyorsanız, 1 Mayıs'ta da aynı avantaja sahipsiniz. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs tatili öncesi Pazartesi ve Salı günleri izin yaparak toplam 5 günlük bir seyahat planı yapabilirsiniz." dedi.


AĞUSTOS VE EKİM AYLARI DA BOL TATİLLİ

Tatil konusunda Ağustos ayının da avantajlı bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, "Bu yıl Ramazan Bayramı arifesi 7 Ağustos Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatil olmasa bile, 2,5 gün izin alarak 9 gün tatil yapabilirsiniz. Bayram tatilinin bir iki günü öncesinde ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak biletinde erken davrananlar, otobüs bileti fiyatına uçak bileti satın alabiliyor. Bayram tatilinden bir gün önce gidip, 1-2 gün sonra dönme şansınız varsa havalimanlarındaki yoğunluktan da etkilenmezsiniz.

Yine Ağustos ayında 30 Ağustos Zafer Bayramı da Cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve Pazar'ı, hatta Pazartesi'yi de birleştirerek yine 4 günlük kısa bir seyahat yapabilirsiniz" yorumunda bulundu.


EKİMDE HEM KURBAN BAYRAMI HEM DE CUMHURİYET BAYRAMI VAR

Ekim ayının da bol tatilli bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, "Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ihtimali çok yüksek. Çünkü arife 14 Ekim Pazartesi günü ve bayram tatili 18 Ekim Cuma günü sona eriyor. Yine 9 günlük bir tatil programı sizleri bekliyor. Yine aynı ay içinde Salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da unutmayalım. Pazartesi izin alarak, Cumartesi ve Pazar günleriyle beraber yine 4 günlük bir izne çıkabilirsiniz. Kurban bayramı tatili için de şimdiden bilet almanız durumunda, vergiler hariç 51 TL'den başlayan fiyatlarla İzmir'e uçak bileti bulabilirsiniz" hatırlatmasında bulundu.

Tarih - İzin Aralığı

23 Nisan Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 gün izin al, 4 gün tatil yap

1 Mayıs Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü 2 gün izin al, 5 gün tatil yap

7 Ağustos Çarşamba Ramazan Bayramı Arifesi 2,5 gün izin al, 9 gün tatil yap

30 Ağustos Cuma Zafer Bayramı 1 gün izin al, 4 gün tatil yap

14 Ekim Pazartesi Kurban Bayramı Arifesi Yarım gün izin al, 9 gün tatil yap

29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı 1 gün izin al, 4 gün tatil yap
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışana 35 gün tatil fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN