TT 2013'e 3.1 milyar TL ciroyla girdi

Giriş Tarihi: 17.4.2013

Türk Telekom Grubu'nun gelirleri ilk çeyrekte 3.1 milyar lirayı aştı. Mobil abone sayısını artıran şirket, cirosunu yüzde 6.2 büyütürken 250 milyon liralık yatırım yaptı

Türk Telekom (TT) Grubu, 2013'e hızlı girdi. Yılın ilk üç ayında 2012'nin aynı dönemine göre gelirini yüzde 6.2 artıran Türk Telekom'un cirosu 3.1 milyar liraya ulaştı. 2013 yılı ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıklayan şirket, altyapı çalışmalarını hızla sürdürerek FTTC (saha dolabına kadar fiber) ile 4.7 milyon haneye ulaştı. TT ayrıca FTTH/B (eve/binaya kadar fiber) ile de 2.1 milyondan fazla haneye fiber altyapısı sağladı.

FAVÖK KARI 1.1 MİLYAR LİRA
Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, ilk çeyrekte genişbant müşteri sayısının 7.1 milyona ulaştığını belirtti. Şirketin yakaladığı büyüme ivmesinin 2013'ün ilk çeyreğinde de devam ettiğini söyleyen Kanafani, "Grubun FAVÖK rakamları hem sabit hem de mobil tarafta gösterdiğimiz güçlü performansın sonucu olarak 1.1 milyar lirayı aştı" dedi.

YATIRIMA 250 MİLYON TL

Büyüme hedeflerine ulaşmak için hız kesmeden çalıştıklarını vurgulayan Türk Telekom CEO'su, bu çerçevede yılın ilk çeyreğinde 250 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade etti. Türkiye telekomünikasyon sektöründe büyümeye devam edeceklerini aktaran Kanafani şöyle konuştu: "Pazardaki lider pozisyonumuzu korumak için yakınsama stratejisi ve grup sinerjisini sürdüreceğiz."

CEP VE NETTE ABONE ARTIŞI VAR
TTNET'in ilk çeyrekte net 73 bin yeni müşteri kazandığını aktaran Kanafani, "Toplamda 7.1 milyon geniş bant müşterisine ulaştık" dedi. Avea'nın geçen yılın aynı dönemine kıyasla kârlılığını da artırdığını kaydeden Kanafani, "Gelirlerini yüzde 17 artırarak 917 milyon liraya yükselten Avea, abone sayısını da artırdı. Net 240 bin yeni abone ile toplam sayı 13.7 milyonu aştı" diye konuştu.

GELİRİN % 55'İ İNTERNET VE MOBİLDEN
Sabit ses müşterilerine pazardaki en değerli paketleri sunmaya devam ettiklerini ifade eden Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, "Büyümemizi etkileyen ana unsurlardan mobil ve geniş bandın birleşik gelir payı toplam grup gelirlerinin yüzde 55'ine ulaştı. Ayrıca, bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerimizle sektördeki Ar-Ge çalışmalarına da öncülük ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TT 2013'e 3.1 milyar TL ciroyla girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN