'Yapmayacaksan çekil'

Giriş Tarihi: 21.4.2013

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un "Yerli oto intihar" sözüne bu kez Sapanca'dan yanıt geldi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Yapmayacaksan çekil. Evelallah Türkiye hepsini yapar" dedi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un "yerli oto ticari intihardır" sözüne Sapanca'dan bir kez daha yanıt verdi. Çağlayan, "Mustafa'ya illa 'bunu yap' demiyorum, en azından yapmayacaksa çekilsin. Evelallah Türkiye olarak yerli otomobil de uçak da jet de yaparım. Çatlasınlar, çatlamasınlar. Bunu Türkiye yapacak" dedi. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği '2023 Hedefi Yolunda Türkiye Markası Çalıştayı'nda konuşan Bakan Çağlayan, Koç'un sözlerini kınadığını söyleyerek, "Dünyanın gelecekteki 5 starından biri olacağız. Bunu yaparız. Siz bakmayın, bazı arkadaşlarımız zaman zaman kıbleyi şaşırmış olabilir. 'Yerli oto ticari intihar' diyebilirler. Bunu kınıyorum. Mustafa konuşmasını düzeltene kadar da devam edeceğim. Bazı gazeteler 'özel sektöre baskı yapılıyor' diye eleştiriyor. Arkadaş, ben yaparım" diye konuştu.

İKİ ÜLKE KALDI
Türkiye'nin dünyanın 341 gümrük bölgesine ihracat yaptığını kaydeden Çağlayan, "İhracat yapmadığımız iki ülke var. Bunlar Asya Pasifik'te toplu iğne başı kadar iki ülke. Bu sene ne yapıp edip oraya da gideceğiz" dedi.

KOÇ'UN SÖZÜ TARTIŞILIYOR
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçtiğimiz hafta Kandilli Kulübü'nün toplantısında "Yerli oto ticari intihardır" demişti. Bu sözlere bakanlardan tepki gelmişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yapmayacaksan çekil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN