Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakandan Topuk Yaylası açıklaması

Giriş Tarihi: 25.4.2013 14:54

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fenerbahçe'nin yıkılması istenen tesisleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek, Maliye Bakanlığı'nın Fenerbahçe'nin Düzce Kaynaşlı'da bulunan ve 'Topuk Yaylası' adıyla anılan sosyal tesislerinin 'sportif amaçla verilen araziye ticari amaçla otel ve Fenerium mağazası inşa edilmesi' gerekçesiyle yıkımını istemesiyle ilgili basında yer alan haberlere de değindi.

Derneklere, vakıflara, spor kulüplerine kamu yararı için zaman zaman irtifak sözleşmesi yapabildiklerini anımsatan Şimşek, buralarda ticari faaliyet yapılmamasının esas olduğunu ve bunun herkes için geçerli olduğunu dile getirdi.

Böyle durumlarda ticari bir faaliyet yapılacaksa farklı bir sözleşmenin yapılması gerektiğini aktaran Şimşek, "Bu kim olursa olsun, hiç kimsenin kanun önünde uygulamalar itibariyle herkes eşittir" dedi.

Konuyla ilgili bir inceleme yapıldığını belirten Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi bu sorunun çözümüne yönelik seçenekler değerlendirilecektir. Yani bizim buradaki amacımız, hazine arazileri 76 milyonun hakkıdır. Biz bunları eğer kamu yararı anlamında bir takım kullanımlara açıyorsak, onun şartları bellidir. O şartlara uyum da esastır. Dolayısıyla olaya bu çerçevede bakmakta fayda var, yoksa Maliye şunu yaptı, bunu yaptı şeklinde değil. Maliye ne yapıyorsa mevzuat çerçevesinde yapıyor. Milletimizin hakkını hukukunu korumak için yapıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan Topuk Yaylası açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN