Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fer kampus ofisle Premier lige göz dikti

FerYapı, Türkiye'nin ilk kampus ofis projesini hayata geçiriyor. Premier Kampus Ofis adıyla Kağıthane'de kurulan projenin maliyeti 150 milyon TL

Giriş Tarihi: 27.4.2013
FerYapı, Kağıthane'deki yeni projesinde farklı bir konsepte öncülük ediyor. Türkiye'nin ilk kampus ofis projesi olacak Premier Kampus Ofis 150 milyon TL'lik yatırımla hayata geçiyor. Toplam 58 bin metrekare satılabilir, 4 bin 200 metrekare de kiralanabilir alanı bulunan projenin Mayıs 2015'te teslim edilmesi planlanıyor. Projede metrekare fiyatları tanıtıma özel, ortalama 2 bin 970 dolar seviyesinde bulunuyor. İş dünyasının yeni Maslak olarak kabul ettiği Kağıthane'de, 20 dönümlük bir araziye kurulan proje, birleştirilebilir modüller sayesinde 40 ila 10 bin metrekarelik ofislerden oluşuyor. Projede kat ofisleri kadar 5 bin 600 metrekarelik teraslara sahip dubleks ofisler de var. Premier Kampus Ofis'i dünyanın en önemli mimarlarından Julien De Smedt tasarladı.

2 YILDA 5 PROJE
FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, inşaat sektöründe hızlı hareket eden bir şirket olarak iki yılda beşinci projeye başladıklarını açıkladı. Kumova, proje arazisinin İstanbul'un merkezi sayılabilecek bir noktada yer alan gizli kalmış bir nimet olduğunu söyledi. Kumova, "2011'de Sadabad Vadisi imara açıldıktan sonra bölge gelişime başladı. Ulaşımı kolay tünel, metro bağlantıları olan bölgede 2 yıl önce fiyatlar 10 dolar seviyesindeyken bugün 17-18 dolarlara ulaştı" dedi.

ARSAYA TALEP ÇOKTU
Arsa sahibi Çelikler Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çelik de gayrimenkul sektörüne adım attıkları bu projede, FerYapı ile çalışmaktan dolayı mutlu olduklarını açıkladı. Çelik "Arsamızla ilgilenen çok firma varken biz arsa sahibi olarak FerYapı'ya teklif sunduk. Varılan noktada kararımızın ne kadar doğru olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

5 ÜNİVERSİTE GELİYOR
Kumova, 5 üniversitenin taşınacağı Kağıthane'nin gelecekte konut, eğitim ve ofislerle özel bir alan haline geleceğini belirtti. Kumova, 40 metrekarelik bir ofis kirasının bin doları bulacağını, proje tamamlandığında fiyatların yükseleceğini söyledi.

FONLARIN MARKAJINDA
Ramadan Kumova, proje öncesinde 2 yabancı yatırım fonundan ortaklık teklifi geldiğini söyledi. Kumova, "Finansal gücümüz nedeniyle böyle bir ortaklığa gerek duymadık" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fer kampus ofisle Premier lige göz dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN