Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bursa'yı uçuracağız'

UTİB Başkanı İbrahim Burkay, aday olduğu Bursa Sanayi ve Ticaret Odası genel seçimleri öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Aralarında uzay üssü ve üniversitelerin de yer aldığı 16 projesi olan Burkay, "Bursa, Türkiye kadar hızlı büyümedi. Bu seçim kader noktası" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası (BSTO) Genel Kurulu öncesinde adaylığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Önceki gün Arslan Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Arslan'ın ev sahipliğinde İstanbul basınıyla bir araya gelen işadamı, seçim yarışına hızlı başladı. Oda başkanı olduğu takdirde devreye alacağı 16 projeyi anlatan Burkay, "Bursa Türkiye kadar hızlı gelişemedi. Harekete geçilmezse başka bölgeler bizi geçecek" dedi. Aslında çok daha fazla projeleri olduğu halde kentin plaka numarasından esinlenerek 16 büyük projeyi detaylandırdıklarını açıklayan Burkay, "Projelerimizin tümünü, BTSO'nun bütçesine herhangi bir yük getirmeden gerçekleştireceğiz. Kentin tüm bileşenleri ortak akılla hareket ederse bunları gerçekleştirmek bizim için çok kolay" dedi. Bursa'nın katma değeri yüksek üretimler için kendi oyun planını kurması gerektiğini söyleyen Burkay, "Büyüme ve yüksek kâr marjıyla çalışmanın temel noktası Bursa'ya has yöntemlerdir. Biz de ekip olarak Bursa'ya dair bir oyun planı kurguladık" diye konuştu.

SEÇİML ER KADER NOKTASI

33 bin BTSO üyesinden 22 bininin aktif olarak oda faaliyetlerine katıldığını hatırlatan Burkay, son seçimlerde 11 bin oy kullanıldığını bu seçimlerde ise rakamın 14-15 bine çıkmasını beklediklerini söyledi. BTSO seçiminin Bursa'nın kader noktası olacağını belirten Burkay, "Bursa için hedeflerimiz var. Projelerimizi buna göre şekillendirdik. Kentin ortak aklıyla BTSO'yu yönetmeye talibiz" dedi. Burkay, işadamı derneklerinin de desteğini alarak yola çıktıklarını belirtti.

Gökmen ilimizden çıkacak
İbrahim Burkay, Bursa'da hayata geçirmeyi planladığı Gökmen Projesi'ni anlattı. Yerleşik üniversitelerle ilköğretim ve lise eğitim müfredatına uzay ve havacılık dersleri konulmasının amaçlandığını dile getiren Burkay şöyle konuştu: "Hedef mutlaka uzayla ilgili ciddi çalışmalar olmalı. Göktürk'ü dışardan uzaya gönderdik. Bursa'dan umarım türkiye'ye bir Gökmen (astronot) armağan edeceğiz. Özellikle havacılık Türkiye'nin önümüzdeki 30 yılına şekil verecek bir sektör olacak. Bunun için yetkin istihdam gerekli" dedi.

BTSO üyelerine özel sağlık hizmeti verilecek
Payitaht Çarşısı Projesi: Tarihi Çarşılar ve Hanlar Bölgesi'nin turistik ve ekonomik potansiyeli ortaya çıkarılacak.
BTSO Vefa Projesi:
BTSO üyelerinin uygun fiyata kaliteli hizmet alabileceği tesisler kurulacak.
Acil transfer gerektiren sağlık koşullarında yararlanabilecekleri kara ve hava ambulansı bulundurulacak.
Yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar için bakım hizmeti sağlanacak. lTüm üyelere ihtiyaç durumunda yararlanabileceği evde bakım hizmeti verilecek. Bursa Finans ve Ticaret Merkezi: Bursa iş dünyasının kuruluşları tek çatı altında toplanacak.
Konseyler:
BTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri'ne karşı sorumlu olacak konseyler kurulacak. Yüzde 70'i BTSO meclisi içinden, yüzde 30'u da meclis dışı uzman guruplardan oluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bursa'yı uçuracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN