Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hayat"ımız en değerlimiz

Sigorta denildiğinde akıllara öncelikle kasko, ev, eşya ve işyeri gibi ürünlerin geldiğini söyleyen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, "Hâlbuki sahip olduğumuz tüm varlıklar içinde en değerlisi canımızdır" yorumunu yapıyor

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Kimse hayatın içinde başına gelebilecek olumsuzlukları düşünmek veya aklına bile getirmek istemez. Ancak bu riskler gerçekleştiği zaman hayatın olağan akışının bozulmaması için keşke önceden önlemini alsaydım diyenimiz çoktur. İşte hayat sigortası, risklerin öncesinde sahip olmamız gereken ama maalesef ihtiyaç duyduğumuz anda satın alamayacağımız ve o zor durum gerçekleştiğinde bizi ve sevdiklerimizi maddi olarak koruyan önemli bir güvencedir. Sigortayla ilgili birçok konuyu TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ile konuştuk.
Neden hayat sigortalarına ihtiyaç duyuyoruz? Günümüzde sigorta denilince öncelikle kasko, ev, eşya ve işyeri gibi ürünler akla gelir. Hâlbuki sahip olduğumuz tüm varlıklar içinde en değerlisi canımızdır. Bu noktada da hayat sigortaları, vefat, maluliyet gibi ana teminatların yanında istem dışı işsizlik, tehlikeli hastalıklar gibi teminatları da içererek katılımcılara ve onların yakınlarına güvence sağlıyor. TEB olarak müşterilerimize sunduğumuz geniş bir hayat sigortası ürün yelpazesine sahibiz. Kredilerle ilişkili hayat sigortalarının yanı sıra, farklı ihtiyaçlara cevap verebilen istem dışı işsizlik, geçici iş görmezlik ve tehlikeli hastalığa yakalanma riskine karşı maddi güvence sağlayan ürünlerimiz ile müşterilerimize hizmet sunuyoruz.
Hayat sigortasında kredi borçlarıyla ilgili uygulamanız nasıl? Hayat sigortaları en yoğun olarak bankalar aracılığıyla müşteriye sunuluyor. Buradaki genel algı, müşterilere satılan bir sigorta ürünü gibi olsa da, TEB olarak yalnızca hayat sigortası ürünü satmıyor, müşterilerimizin risklerini satın alıyoruz. BNP Paribas Cardif Emeklilik'in tedarik ettiği Kredi Koruma Hayat Sigortası ile TEB'den kredi kullanan müşterilerimize vefat ve maluliyet durumları gibi zor zamanlarda kalan kredi borçlarını düşünmemeleri için maddi bir güvence sağlıyoruz.
İşsizlik sigortaları ile ilgili bilgi alabilir miyiz? Ocak 2013 rakamlarına göre Türkiye'deki genel işsizlik oranı yüzde 10; genç nüfusta ise bu oran yüzde 20 seviyelerine kadar çıkıyor. Ekonomik dalgalanmaların da beraberinde getirdiği işsizlik riski çalışan kesimin en büyük korkularından biri. İşsizlik sigortaları bu noktada bireylerin hayat standartlarını korumaları, aylık düzenli ödemelerini aksatmamaları açısından büyük önem taşıyor. TEB olarak BNP Paribas Cardif Emeklilik aracılığı ile sunduğumuz Gelir Koruma Sigortası, Fatura Koruma Sigortası ve Kredi Kart Koruma Sigortası ürünleri ile istem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik ve hastanede yatma gibi zor zamanlarda müşterilerimizin yanında oluyoruz. Müşterilerimiz ihtiyaçlarına göre dilerse ayda 1000 TL'ye kadar 6 ay boyunca ödeme alabilecekleri Gelir Koruma sigortasını tercih edebiliyor. Müşterilerimize ayrıca, aylık fatura ödemelerini veya kredi kart borçlarını da istem dışı işsizlik gibi risklere karşı güvence altına alan farklı ürünler de sunuyoruz.
Hayat Koruma Paketlerinizden bahseder misiniz? Müşterilerimizin hayatın içinde her an ihtiyaç duyabilecekleri kapsamlı bir hayat sigortası ürünümüz mevcut. Hayat Koruma Paketleri ile kanser, kalp krizi, MS, organ nakli, felç gibi 18 önemli hastalığa karşı müşterilerimize ve ailelerine maddi güvence sunuyoruz. BNP Paribas Cardif Emeklilik aracılığı ile sunduğumuz bu üründe, müşterilerimiz diledikleri tazminat tutarını kendileri belirleyebiliyor.
Hayat sigortalarındaki vergi avantajı nedir? Ocak 2013 itibarıyla bireysel emeklilik sisteminde sunulan yüzde 25 devlet katkısı avantajının yanı sıra can sigortaları dediğimiz hayat, ferdi kaza, sağlık sigortaları gibi ürünlere ödenen sigorta primleri için de vergi avantajı söz konusu. Müşterilerimiz ödedikleri hayat sigortası primlerini gelir vergisi matrahlarından brüt ücretin yüzde 15'i ve yıllık olarak yıllık asgari ücret ile sınırlı olmak üzere düşebiliyor. Bu sayede ödemiş oldukları primlerin, içinde bulundukları gelir vergisi dilimine göre yüzde 15 ila yüzde 35 arasında değişen orandaki kısmını net ücretlerinde artış olarak geri alabiliyorlar.

'Çocuklarınızın eğitimini şansa bırakmayın'

TEB olarak, en önemli varlıklarımız çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu olmasının yanı sıra onlara iyi bir gelecek hazırlayabilmek için eğitim hayatlarında da destek sağlıyoruz. Ya siz yanında olamazsanız? BNP Paribas Cardif Emeklilik aracılığı ile sunduğumuz Eğitim Geleceğim Sigortası ile vefat/maluliyet gibi risklerle karşılaşılması durumunda çocuğunuz eğitimine önceden belirlediğiniz şartlarda devam edebiliyor. Böylece siz çocuğunuzun yanında olamasanız bile eğitim hayatı güvenle sürebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hayat"ımız en değerlimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN